Gap

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Şanlıurfa’ya Ziyaret Gerçekleştirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.
 

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ilk olarak Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

Burada Bakan Haseki’yi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, milletvekilleri Mehmet Akyürek ve Mehmet Ali Cevheri, ilçe belediye başkanları, partililer ve bürokratlar karşıladı.

Karşılamanın ardından Bakan Özhaseki, Şeref Defterini imzaladıktan sonra, valilik makamına geçerek, burada Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra basın mensuplarına bir açıklamada bulunan Bakan Özhaseki, Şanlıurfa’nın tarihin, medeniyetin, kültürün ve hoşgörünün başkenti olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bugün tarihin, medeniyetin, kültürün, hoşgörünün ve muhabbetin başkentindeyiz. Bu anlamda da bugün burada gerek toplantılar yapıp oralarda konuşmalar yaparak bu işin ilgilisi olarak arkadaşların ufkunu açmaya çalışacağız. Gerekse çıkıp sokaklarda gezip neler yapılabilir diye bunları yerinde tartışacağız. Bakanlığımızla ilgili yapılabilecek alanlarda neler varsa onları konuşacağız.”

Bir süre daha devam eden görüşmenin ardından Vali Abdullah Erin tarafından, Bakan Özhaseki’ye Balıklıgöl yağlıboya tablo takdim edilirken, daha sonra buradan ayrılan Bakan Özhaseki, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin karşıladığı bakanlar, Başkan Nihat Çiftçi’den Büyükşehir Belediyesinin Şanlıurfa’daki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Editör: Mehmet YAKAN

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu