Güncel

Çelik Federasyonu’nun (ÇELFED) ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı

Çelik Federasyonu’nun (ÇELFED) ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı. ÇELFED’in kurulmasına öncülük eden 5 kurucu derneğin delegeleri ile gerçekleştirilen toplantıda Federasyon’un Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri belirlendi.


Türk çelik sektörünü daha ileri noktaya taşımak, sektör paydaşları arasında dayanışma ve işbirliği sağlamak amacıyla kurulan Çelik Federasyonu’nun (ÇELFED) ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı. ÇELFED’in kurulmasına öncülük eden 5 kurucu derneğin delegeleri ile gerçekleştirilen toplantıda Federasyon’un Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri belirlendi.

 

Merkezi İstanbul olan Çelik Federasyonu (ÇELFED); çelik sektörünün ilgili tüm sektörler ile birlikte ilerlemesine ve kalkınmasına katkıda bulunmayı, küresel rekabet gücünü artırmayı ve sektörel bütünleşmeyi sağlamayı hedefliyor. Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları DerneğiÇelik Boru İmalatçıları DerneğiÇelik Dış Ticaret DerneğiTürk Yapısal Çelik Derneği ile Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri Derneği’nin önderliğinde kurulan ÇELFED çalışmalarına hızlı başladı.

 

Çelik Federasyonu’nun ilk Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Çelik Dış Ticaret Derneği Başkanı Namık Ekinci ve çelik sektöründe faaliyet gösteren STK’ların yöneticilerinden önemli isimler ÇELFED Yönetim Kurulu’nda yer aldılar.

 

Çelik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Namık Ekinci, federasyonun kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunan çelik sektörümüzü temsil eden STK’ların çok daha güçlü bir gelecek için kenetlenmeleri sektörümüzün mevcut sorunlarının aşılması ve yapısal sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında büyük önem arz etmektedir. Sektörümüzün ilerlemesi ve mücadele ettiğimiz sorunların çözümü için Ortak Akıl geliştirmeye ihtiyacımız vardı. Sektördeki STK ve üretici firmaların Federasyon çatısı altında bir araya gelmelerinin gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda rekabet gücümüzü artıracak işbirliklerinin geliştirilmesine de büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimizle çelik sektörünü ileriye taşıyacak stratejiler geliştirmek ve bunları hayata geçirmek için çalışacağız.”

ÇELİK FEDERASYONU (ÇELFED) YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER

Namık Kemal EKİNCİ

Ahmet Kâmil ERCİYAS

H. Tuncay SERGEN

Mustafa Necati TECDELİOĞLU

Yener GÜR’EŞ

YEDEK ÜYELER

Şaban Kemal SARAÇ

Emine AKSU

Gökhan DEMİRUZ

Selami GÜREL

Vahit ÖZGÜL

DENETLEME KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELER

DENETLEME ASİL

DENETLEME YEDEK

Selçuk MATARACI

Ahmet ÖZKAN

Ahmet SOYBAŞ

Mehmet ILGAZ BÜYÜKTAŞKIN

Mehmet Murat ÖZKARAKAŞ

Oytun ÖZDOĞAN

 
Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı