Güncel

Büyükelçi Karlov Suikastçisinin Maillerini Kim Sildi

Katıldığı bir resim sergisinde suikaste uğrayan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisini öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın kullandığı gmail hesabının bütün mailleri silinmiş olduğu ortaya çıktı

Katıldığı bir resim sergisinde suikaste uğrayan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisini öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın kullandığı gmail hesabının bütün mailleri silinmiş olduğu ortaya çıktı.

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki sergi açılışı sırasında Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastını gerçekleştiren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın saldırıdan sonra “gmail’deki mailerinin silindiği ortaya çıktı.

Saldırının ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 4 polis de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırganın ele geçirilen bilgisayarında yapılan çalışmalarda “Gmail” hesabının bulunduğu ancak hesabındaki tüm mailerin saldırıdan sonra geri getirilemeyecek şekilde silindiği belirlendi.

Polis, maileri kimi sildiğini araştırdığı belirtilirken bu kapsamda ABD merkezli Gmail’den de mesajların dökümünün istendiği öğrenildi.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı