Güncel

Büyük Temizlik Devam Ediyor Yüzlerce Gözaltı Var Çok Sayıda Terörist İse…

​İçişleri Bakanlığı, 1-8 Mayıs tarihler arasında terör örgütüyle mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda 17 terörist tesirsiz hale getirildiğini söyledi.

Ayrıca, bölücü terör örgütle mücadeleye yönelik yapılan 417 operasyonda, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 214 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığı, 1-8 Mayıs tarihler arasında terör örgütüyle mücadele kapsamında yapılan operasyona ait açıklama yaptı. 

Ülke genelinde yapılan operasyonlara ait bakanlıktan yapılan açıklama ise şöyle:

Bölücü terör örgütü mücadele kapsamında, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava ve kara unsurlarınca yapılan 417 operasyonda örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 214 kişi gözaltına alındı. 

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda ise DEAŞ terör örgütüyle irtibatlı olduğu değerlendirilen 31 kişi gözaltına alındı. 

Ayrıca, FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 891 kişi, sol terör örgütüyle irtibatlı olduğu değerlendirilen 28 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yapılan operasyonda; 4’ü ölü (1 İstanbul, 3 Hakkari), 6’sı teslim, (5 Şırnak/Silopi, 1 Mardin), 7’si sağ (4 Şanlıurfa, 2 Mardin, 1 Antalya ) olmak üzere toplam 17 terörist tesirsiz hale getirildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarla ilgili yapılan açıklama; Kahramanmaraş, Mersin, Samsun, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Niğde, Batman, Antalya, Aydın, Kilis, Van ve İstanbul’da yapılan operasyonlarda 81 kişi gözaltına alındığı söylenildi.

NARKO SOKAK OPERASYONU DEVAM EDİYOR

Diğer taraf, ülke genelinde bu sabah itibari ile başlayan ve narkotik madde ticareti yapan şahıslara yönelik tespit edilen 907 farklı adreste 913 şüpheliye yönelik 7 bin 200 personelin katılımıyla eş zamanlı yapılan “Narko – Sokak Operasyonu”nun devam ettiği bildirildi.

261 SOSYAL MEDYA HESABI İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMA SONUCU 41 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTIR

Bakanlıktan, siber suçlarla mücadeleye yönelik yapılan operasyonlara ait açıklama ise şöyle:

FETÖ/PDY, PKK/TAK, DEAŞ gibi bölücü terör örgütleri başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa yönlendiren, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kasteden, nefret söylemleri içeren 261 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 120 kişiden 41’i gözaltına alınmıştır.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu