Güncel

Büyük Kudüs Mitingine Ronaldo Gelecek mi

Terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik yasak ve taciz girişimlerini protesto amaçlı Saadet Partisi Öncülüğünde 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı’da gerçekleştirilecek Büyük Kudüs Mitingine Yıldız Futbolcu Cristiano Ronaldo’da davet edildi.

Terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik yasak ve taciz girişimlerini protesto amaçlı Saadet Partisi Öncülüğünde 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı’da gerçekleştirilecek Büyük Kudüs Mitingine Yıldız Futbolcu Cristiano Ronaldo’da davet edildi.

Yenikapı meydanında yüzbinlerce insanın miting için geleceği beklenirken ülkenin ve dünyanın bir çok bölgesinden insanlar akın akın miting için şimdiden yollara döküldüğü ve meydanda 60’a yakın STK ve diğer kuruluş olacağı belirtilirken. 
Mitingi tertip eden Saadet Partisi sürpriz bir hamle yaptı; Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Real Madrid’li dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldoya bir mektup yazarak Büyük Kudüğz mitingine katılmasını istedi. 

İşte Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Yıldız Futbolcuya Gönderdiği Mektup 

“Malumunuz olduğu üzere İsrail son günlerde Kudüs ve Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik uyguladığı zulmü daha da artırmaya başlamış bulunuyor. Her gün gelen acı haberler ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da başlattığı kabul edilemez uygulamalar İsrail’in pervasızlığının had safhaya ulaştığını bütün dünyaya bir kere daha göstermiştir. Bu yaşananların tabii olarak milletimizin öfkesini doruğa çıkardığı da bir vakıadır. Bu durum karşısında Saadet Partisi olarak milletimizin hissiyatına tercüman olmak, Filistin’de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun Filistin’de yaşananlara dikkatini çekmek için 30 Temmuz Pazar 17.00’de İstanbul Yenikapı Meydanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenleme kararı almış bulunuyoruz. Bu miting, 80 milyonluk nüfusu ile milletimizin yeri ve zamanı geldiğinde farklılıklarını bir kenara bırakıp, birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır. İslam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden İsrail’in insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmamız ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. Her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmeyi vazife bilmiş bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir. Honorable Cristiano Ronaldo olarak mitingimize katılımınız Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere mazlum coğrafyalara ümit olması bakımından önem arz etmektedir.”

Dün gönderilen mektuptan sonra yıldız futbolcu cephesinde henüz olumlu yada olumsuz bir cevap alınmazken, özellikle Filistin konusundaki hassasiyeti Gazze’deki yetim çocuklara önemli miktarda yaptığı yardımlar ve İsrailli bir futbolcunun maç esnasında forma değiştirme teklifini geri çevirmesi ile sık sık gündeme gelen Portekiz yıldızın bu davete nasıl bir cevap vereceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı