Ekonomi

Bütçeyle İlgili Flaş Açıklama Yapıldı

​Maliye Bakanı Naci Ağbal “Bu senenin ilk 2 ayında bütçe 4.6 milyar lira fazla verdi. Bütçe gelirleri ocak-şubat döneminde 105.7 milyar liraya ulaştı. Bütçe şubatta 6,8 milyar lira açık, senenin ilk iki ayında ise 4,6 milyar lira fazla verdiğini söyleyerek, “Bütçe gerçekleşmeleri hedeflerimizle uyumlu seyretmektedir.

16,3 MİLYAR TL FAİZ DIŞI FAZLA GELİR ELDE EDİLDİ

Ağbal, yaptığı yazılı açıklamada, bu senenin şubat ayı ve ocak-şubat dönemi bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirdi.

Bütçe gerçekleşmeleri hedeflerle uyumlu seyrettiğini söyleyen Ağbal, şubatta bütçenin 6,8 milyar lira açık, senenin ilk iki ayında ise 4,6 milyar lira fazla verdiğini belirtti. 

Senenin ilk iki ayında 16,3 milyar lira faiz dışı çok elde edildiğini bildiren Ağbal, ocak-şubat döneminde toplam harcamalar 101,1 milyar lira, faiz hariç giderlerin ise 89,4 milyar lira olduğunu açıkladı.

VERGİ GELİRLERİ 88,4 MİLYAR TL

Bütçe gelirlerin ise ocak-şubat döneminde 105,7 milyar liraya ulaştığıni söyleyen Ağbal, bu dönemde vergi gelirleri 88,4 milyar lira, vergi dışı gelirlerin ise 17,3 milyar lira olduğunu söyledi.

BÜTÇE POLİTİKAMIZI UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ağbal, “2017 sene bütçe hedeflerini gözeterek ekonomide büyüme trendini destekleyen ve para politikası uyumunu da önceleyen bir maliye politikası çerçevesi içinde bütçe politikamızı uygulamaya devam etmiş olacağız.

EDİTÖR. Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu