Gap

Bundan Sonra Öğrenci Servisleri Denetlenecek

Öğrenci velilerinin yoğun şikayetinin ardından harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öğrenci servislerindeki denetimini arttıracak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri şehir merkezinde bulunan okul servis araçlarını denetledi. Son bir hafta içinde 49 okulda 347 öğrenci servisi denetlenirken, bu araçların 82 tanesine cezai işlem 93 tanesine de ihtar yapıldı.

Vatandaş ve okullardan gelen şikayetler üzerine Zabıta ekipleri, önceki gün Karataş İMKB İlköğretim okulu önünde öğrenci servislerine denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde sürücü belgesi başta olmak üzere yol güzergahı, SRC belgesi, ehliyet, ruhsat, öğrenci kapasitesi, araç temizliği, cam kontrolü gibi alanlarda denetim yapan zabıta ekipleri, bazı araçlara uyarı cezası yaparken, bazılarına da cezai işlem uyguladı.

Ekipler, belediyeden alınan izin belgelerinde taşıma yaptığı okulların isimlerinin muhakkak olmasını istedi. İzin belgesinde okul ismi olmayan öğrenci servislerine taşıma yapmasına müsaade edilmeyerek sürücülerden izin belgelerinde okul isimlerinin olması istendi.

Öğrenci servislerinin gelişi güzel güzergah kullanmasına izin verilmeyeceğini, okul önlerinde yaya ve araç trafiğini aksatan davranışları ortadan kaldırmak için denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini belirten zabıta yetkilileri, haftada ortalama 50 okulda öğrenci servisi denetimi yapıldığını kaydettiler.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı