Güncel

Bülent Kayabaş Ebedi Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi görmüş olduğu hastanede önceki gün 72 yaşında olan ve hayata gözlerini yuman tiyatro ve sinema sanatçısı Bülent Kayabaş için İstanbul’da ebedi yolculuğa uğurlanıyor.

Sanatçı Ali Poyrazoğlu, kalın bağırsak kanser sebebiyle yaşamını yitiren 38 senelik arkadaşı Bülent Kayabaş’ senelerdir kendisine iş gelmediği için çok üzgün olduğunu söyledi.

SANATÇI DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

Bülent Kayabaş için ilk tören Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılıyor. Kayabaş’ın Türk bayrağına sarılı tabutu saat 09.50 de Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne getirildi. 

Törene başta Kayabaş’ın ailesi olmak üzere sanatçı dostları ve sevenleri katıldı. Rutkay Aziz, Orhan Aydın, Süha Uygur gibi isimler de törene katılanlar arasında.

ALİ POYRAZOĞLU SEYİRCİ ÜZÜLÜR DİYE HASTALIĞINI SAKLADI

Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılan törende Poyrazoğlu, hastalık sürecinde Bülent Kayabaş’ın yaşadıklarını anlattı ve o anda gözyaşlarını tutamadı.

ÖLMEDEN GÖMÜLMESİ ZOR BİR ŞEY

Bülent Kayabaş’ın çok fedakar, aydın, birbirini bağrına basmış bir Türkiye hayali ile yaşayan bir insan olduğunu söyleyen Ali Poyrazoğlu, “Disiplinli bir sanatçıydı. Hastalandığı zaman ilk bana haber verdi. 

Doktordan çıkmış, telefon etti, hastanenin önün çağırdı. Gittim, kanser olduğunu söyledi. Disiplinli bir hasta olmasını ve hep beraber meydan okuyacağımızı söyledim. Bizimki palavra tabi. O çok kahraman bir şekilde kanser hastalığına meydan okudu. 

Bu çok zor bir şeydir. Meydan okumak gerekir. Seyirci üzülür diyerek hastalığını saklamaya karar verdi. Beş senedir ağır tedavi görüyordu. Sabah kemoterapi oluyordu, akşam sahneye çıkıyordu. Böyle direndi. Son zamanlarda da ölmeden gömülmesi, insanların görmezden gelmesi zor bir şey. Hiç aranmaması, hatırlanmaması, hiçbir iş teklifi gelmemesi, daha ölmeden ölmüş gibi davranılması onu çok üzüyordu. 

Yaşarken vefasızlık, unutulmuşluk bilincine uğradığını görüyoruz. Bu Bülent’i çok üzerdi, haklıydı da.

HEPİMİZİN KALBİNDE ÇOK DERİN SEVGİ BIRAKARAK GÖÇTÜ GİTTİ

Bülent Kayabaş’ Türk sineması ve tiyatrosu için çok önemli bir isim olduğunu söyleyen Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Benim çok değerli bir abimdi. Uzun zamandan beri hastalıkla boğuşuyordu. Çok üzgünüm. Hepimizin kalbinde çok derin sevgi bırakarak göçtü gitti. Sevenlerine, Türk tiyatrosuna ve sinemasına başsağlığı diliyorum.

TEŞVİKİYE CAMİİ’NDE CENAZE TÖRENİ

Muhsin Ertuğrul Sahnesinde tören saat 10.30’da başladı. Ardından Teşvikiye Camii’nde cuma namazına müteakip kılınacak namazdan sonra Bülent Kayabaş, Feriköy Mezarlığında toprağa verilecek.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu