Gap

Bu Yıl Özel Eğitime Ziyadesiyle Fazla Ağırlık Vereceğiz

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 2018 yılının özel eğitime ağırlık verecekleri bir yıl olacağını söyledi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 2018 yılının özel eğitime ağırlık verecekleri bir yıl olacağını söyledi.
 

Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri müdür ve kurucu müdürleriyle değerlendirme toplantısı yapıldı.

Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) toplantı salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısı RAM Müdürü Zafer Korkmaz’ın istatistiki bilgileri içeren sunumuyla başladı. Bilgi sunumunun ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 2018 yılının özel eğitime ağırlık verecekleri bir yıl olacağını söyledi.

Ülke genelinde belirli bir orandaki nüfusun özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerden oluştuğunu aktaran Kurtaran, “Bu durumdaki öğrencilerimiz içim ilimizde bir anaokulumuz ve bir de uygulama okulumuz bulunmaktadır. 2017 yılında biz bir uygulama okulunu daha programa almıştık. O okulumuzu da bu yıl bitireceğiz. Ayrıca 2018 yılı içinde bir tane özel uygulama okulu ve bir tane de anaokulunu programımıza aldık. Bakanlığımız bu projelerimizi onayladı. Kısacası yakın zamanda özel eğitim okul sayımızı 2’den 6’ya çıkaracağız. 2018 yılını özel eğitime ağırlık vereceğimiz bir yıl olarak belirledik.” dedi.

İlde yaptıkları çalışmalarla ciddi bir başarı yakaladıklarını vurgulayan Kurtaran, “Okul öncesi eğitimde okullaşma oranımızı yüzde 30’lardan yüzde 93’lere çıkardık. Yani bir konunun üzerine iyi niyetle ve ciddiyetle gidildiği zaman hedeflenen başarı mutlaka elde ediliyor. Bu yıl da hep beraber özel eğitime ağırlık vereceğiz. Bildiğiniz gibi özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın eğitim gördüğü mekânların da çok özel olması gerekiyor. Şu an okullarımızda 18 özel eğitim sınıfımız var.” diye konuştu.

Kurtaran, konuşması sonrasında RAM birimlerini gezerek RAM Müdürü Zafer Korkmaz’dan çalışmalar ve birimler hakkında bilgi aldı.

Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) toplantı salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, şube müdürleri Akın Arı, M. Şirin Temiz, özel eğitim rehabilitasyon merkezleri müdür ve kurucu müdürleri katıldı. 

İLKHA

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı