Spor

Bu Görüntü Pes Artık Dedirtti

​Alman devi Bayern Münih’in ana sponsoru olan T-Mobile, anlaşma sebebiyle stattaki bir bölüm taraftarlara beyaz kıyafet giyerek reklam yapılıyor.

Dünya futbolu gelişen ekonomik düzen sebebiyle tamamen bir reklam pazarı haline geldi. Kulüpler anlaştıkları sponsorlarla stadyumlarını, formalarını, TV kanallarını hatta çoraplarını bile bir reklam aracı olarak kullanıyor. 

Bu kulüplerden bir tanesi de Almanya Bundesliga takımlarından Bayern Münih.

Bundesliga’yı 2012 senesinden beri domine eden Bayern Münih, sponsorluk anlaşması gereği en ilginç uygulamalardan birini ise stadyumda yapıyor. Resmi sponsoru Alman GSM operatörü T-Mobile olan Münih kulübü Allianz Arena’da sponsoruna çok özel bir bölümü anlaşma boyunca rezerv etmiş durumda.

Stadın kamera açısında net olarak görülen bu bölümde sponsorun görevlendirdiği şahıslar maç süresince beyaz bir kıyafet altında hiç ayağa kalkmadan maç izliyor. Böylelikle maç oynanırken televizyon ekranlarında maçı takip edenler kendilerini bir reklamın içinde buluyor.

BEDAVA MAÇ İZLİYORLAR AMA

Deutsche Telekom’un Bayern Münih’in Allianz Arena Stadı’nda tribünler de olan ‘insan reklam panosu’nun alanı toplam 58 koltuktan oluşuyor. Her futbol takımı sponsoru gibi Deutsche Telekom’un da koltuk kontenjanı var. Firma bu yeri reklam çalışması için kulüpten özel talep yapmış ve ücretsiz olarak dağıtıyor.

Allianz Arena’nın maçı en güzel izleyebilen yerlerinden olan bu koltuklarda bedava maç seyreden futbolseverler sponsor firmaya başvuruyorlar. Biletler bedava fakat fedakarlık gerektiriyor. Seçilenler, reklam verenin temin ettiği beyaz kıyafet ve şapkayı maç boyunca çıkartamazlar. Karşılaşma boyunca oturmak zorundalar. Devre arasında ancak kalkabilirler.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu