Teknoloji

BTK’dan Flaş WHATSAPP Açıklaması Erişim Probleminin Sebebi…

​Dünyada bir milyardan çok kullanıcıya sahip olan online mesajlaşma platformu Whatsapp’da dün gece saat 22.00 de bağlantı sorunları yaşanmaya başladı. Sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları hızla yayılırken twitter başta olmak üzere birçok sosyal mecrada da konuyla ilgili binlerce paylaşım yapıldı.

Dünya genelinde yaşanan ‘Whatsapp’a erişim sorunu’ 2.5 saat sonra düzelmeye başladı. Bazı kullanıcılar sosyal medya hesaplarından sorunun düzeldiği ile ilgili, bazıları ise erişim sorunu devam ettiğine dair paylaşımda bulundu.  Reuters haber ajansına konuşan WhatsApp sözcüsü, servislerin kesildiği farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa zaman içinde çözmeye çalıştıklarını söyledi. 

Sözcü, hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı. 

Cep telefonları ve web’de mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanı sağlayan WhatsApp’da dün saat 22.00 de bağlantı sorunu yaşandı. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulamada yaşanan sıkıntılar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 

SOSYAL MEDYA YIKILDI 

Gece saatinde bazı kullanıcılar Whatsapp’da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü’ mesajları göndermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını söyleyerek şaşkınlıklarını dile getirdi. 

WHATSAPP’TAN İLK AÇIKLAMA GELDİ 

Sözcü hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı. 

BTK’DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI 

Öte taraf konuyla alakalı bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan twitter’dan sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı: Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır.

WHATSAPP SORUNU GİDERİLDİ Mİ? 

WhatsApp’ta erişim sorunu 2,5 saat sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada erişim sorunu bittiğini yazdı. Bazı kullanıcılar ise hala Whatsapp uygulamasında erişim sorunu yaşadığına dair paylaşımlarda bulundu. 

1 MİLYARDAN FAZLA KULLANICISI VAR 

Whatsapp 180’den çok ülkede 1 milyardan çok kişi kullanıyor. 
 
WhatsApp, önceden Yahoo’da toplam 20 sene geçiren Jan Koum ve Brian Acton tarafından kuruldu. WhatsApp 2014’te Facebook’a katıldı, ama tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir mesajlaşma hizmetini geliştirmeye odaklanmak için ayrı bir uygulama olarak çalışmaya devam ediyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı