Gap

Bozdağ: Türkiye Hiç Bir Duruma Kayıtsız Kalmayacak.

Bozdağ: Türkiye Hiç Bir Duruma Kayıtsız Kalmayacak. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un YPG’ye destek açıklamalarına ilişkin, “Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine girenler teröristlerle aynı muameleyi görürler, Türkiye’nin hedefi olurlar.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un YPG’ye destek açıklamalarına ilişkin, “Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine girenler teröristlerle aynı muameleyi görürler, Türkiye’nin hedefi olurlar.” dedi.
 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un YPG’ye destek açıklamalarına sert tepki gösterdi

Resmi twitter hesabı üzerinde açıklamalarda bulunan Bozdağ, Fransa’nın PYD/YPG/YPJ destek garantisi vermesi ve bu yöndeki açıklamasına ilişkin “Alenen teröre, terör örgütlerine ve teröristlere destektir. Terör örgütlerini meşrulaştırma çabasıdır, Türkiye’ye saldıran terör örgütleriyle açıkça işbirliği ve dayanışmadır.” dedi.

Bozdağ, şu değerlendirmelerde bulundu: “Terör örgütlerini desteklemek, meşrulaştırmak, terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma kabul edilemez. Türkiye, terör örgütleriyle mücadelede kararlıdır. Terör örgütlerine destek olan, Türkiye’nin desteğini kaybeder. Terör örgütlerine dost olan, Türkiye’nin dostluğunu kaybeder. Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine giren ve teröristlerle birlikte Türkiye’ye saldıranlar, teröristlerle aynı muameleyi görürler, teröristler gibi Türkiye’nin hedefi olurlar. Umarız Fransa, rasyonel olmayan böyle bir adımı atmaz. Terör örgütlerinin dostluğunu Türkiye’nin dostluğuna tercih edenler ile Türkiye ile işbirliği ve dayanışma yerine terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içine girenler, eninde sonunda dostları terör örgütleriyle birlikte kaybedeceklerdir.” 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı