Teknoloji

Böyle Dolandırıcılık Görülmedi 24 Daireyi Tam 120 Kişiye Sattı

​İzmir’de aynı daireyi birden çok şahısa satarak 120 şahısı dolandırdığı iddia yapılan Hüseyin P. ve ortağı Selim Ö. hakkında şikayetçi olan aileler, seslerini duyurmak için de lokma döktürdü.

Gaziemir’de müteahhit Hüseyin P. ve ortağı Selim Ö.’nün 24 daireyi defalarca sattı 120 şahısı dolandırdığı iddia edilen 48 aile, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Yaklaşık olarak bir senedir yargı süreci devam eden ve 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13 Şubat 2017 tarihinde ilk duruşması görülecek olan davaya kamuoyunun dikkatini çekmek isteyen mağdurlar, bugün ilginç bir eylem yaptı. 

Gaziemir Sevgi Yolu’nda biraraya gelen yaklaşık 30 mağdur, Atatürk Anıtı’na siyah çelenk koydu, sonrasında aynı yerde hem şehitler anısına hem de protesto için lokma döktürüldü.

SÖZLEŞMELERİ KARŞILAŞTIRINCA ANLADIK

Mağdurlardan Oğuz Mermer, müteahhitlerin aynı daireyi birden çok şahısa satarak dolandırdığını iddia ederek, “Müteahhitler 2013 senesinde satışa başladı. Bizler dolandırıldığımızı 20 Aralık 2015 tarihinde anladık binaların yapılacağı arsada diğer mağdurlarla karşılaştığımızda anladık. 

Müteahhit ortadan kayboldu herkes ise arsaya akın etti. Ortada satışı yapılan 24 daire var. Fakat arsada bir sürü insan var. Herkesin elinde müteahhittin verdiği sözleşmeler var. Sözleşmeleri karşılaştırınca gerçek ortaya çıktı. 

Bir daireyi birden çok şahısa satmışlar. Şubat 2016 da toplu halde yasal yollara başvurduk.

24 DAİREYİ 120 ŞAHISA SATTI

Mağduriyetlerini duyurmak ve yargı sürecini hızlandırabilmek için eylem yaptıklarını söyleyen Mermer, “Bir sene evvel yaşadığımız mağduriyeti duyurmak adına Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktık. Ayrıca hem şehitlerimiz anısına hem de protesto için lokma dağıtıyoruz. Hüseyin P. adlı şahıs temelden ev yapma vaadiyle bizi kandırdı. 24 daireyi 120 şahısa sattı. 12 milyon gibi bir meblağ topladı. Olay yargı sürecinde ama çok yavaş ilerliyor. İfadesi alınmayan 3-4 tanık var. Davamıza en son atanan savcımız iddianame hazırlayıp mahkemeye sundu. İlk duruşmamız 13 Şubat günü görülecek.

HEPİMİZİ SAĞLIĞIMIZDAN ETTİLER

Bazı mağdurların sağlığından olduğunu söyleyen Mermer, sözlerini şöyle tamamladı:

Erol Öztürk, geçirdiği beyin kanaması sonrası felç oldu. Emekli Albay Durmuş Turan ve Zeki Yurtsever kalp rahatsızlığı sebebiyle ameliyat oldu. 

Şirin İlktürk ise yakalandığı mide kanseri sebebiyle yaşamını yitirdi. 

Yani insanları sadece dolandırmadılar. Sadece paralarını almadılar. Hepimizi sağlığında aldılar.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu