Ekonomi

Bizim Toptan, Profesyonel Satış Ekibi PROSAF ile Hedef Büyüttü

Türkiye organize toptan ticaret sektörünün, 69 ildeki 176 mağazasıyla sayı bakımından en büyük ve yaygın markası Bizim Toptan Satış Mağazaları, bünyesinde bulunan yerel ve ulusal alternatif tüm markaları müşterilerine “yerinde teslim” etmek amacıyla profesyonel satış ekibi PROSAF’ı kurarak hizmet alanını daha da genişletti.


Organize toptan ticaret sektörünün öncüsü Bizim Toptan, geleneksel ve ev dışı tüketim noktalarına ulaşmak için kurduğu profesyonel satış ekibi PROSAF (Professional Sales Force) ile hedef büyüttü.

Türkiye organize toptan ticaret sektörünün, 69 ildeki 176 mağazasıyla sayı bakımından en büyük ve yaygın markası Bizim Toptan Satış Mağazaları, bünyesinde bulunan yerel ve ulusal alternatif tüm markaları müşterilerine “yerinde teslim” etmek amacıyla profesyonel satış ekibi PROSAF’ı kurarak hizmet alanını daha da genişletti.

Benzin istasyonları marketleri, okul ve hastane kantinleri, fastfood noktaları, büfe, kafe gibi noktalara etkin satış hizmeti veren bir mikro dağıtım kanalı olan PROSAF sayesinde Bizim Toptan müşterileri, ihtiyacı olan kuru gıdadan temizlik ürünlerine, atıştırmalıktan soğuk-sıcak içeceklere kadar tüm ürünleri, tek bir tedarikçiden, “online sipariş”, “esnek ödeme seçenekleri”, “yerinde teslim”, “kolay iade ve değişim” gibi avantajlarla sağlıyor. Bizim Toptan, PROSAF ile sektörde alanında öncü olan büyük zincir firmalardan küçük yerel işletmelere kadar 3.000’den fazla iş yerine hizmet sunuyor.

Bizim Toptan PROSAF’ın mevcut yetkinlikleri, hizmet modeli ve yaygınlığı ile sektörün en prestijli satış ekibi olacağını belirten Bizim Toptan Özel Satış Kanalları Direktörü Veysel Hasanhocaoğlu, “Satışlarımız geçen yıla kıyasla yüzde 100 artış gösterdi. Operasyonel ve lojistik verimli yeni çalışma modelimiz satışlarımıza ciddi katkı sağlayacak. PROSAF ekibiyle Bizim Toptan müşterileri ihtiyaç duydukları tüm ürünleri en hızlı ve rekabetçi şekilde temin edebilecek. Müşterilerimiz bizim hangi gün ve saatlerde ziyaret edeceğimizi bilecek. PROSAF ekibi müşterilerimizi yerinde ziyaret ettikleri gibi online ve çağrı merkezi gibi tüm satış yönetim araçlarımızı kullanabilecekler. Son bir yılda Türkiye’nin 12 farklı ilinde yaptığımız operasyonu 21 şehre çıkarttık. 100 kişilik satış ekibi ve 50’den fazla dağıtım aracıyla hizmet veren operasyonumuz 2018 yılı sonu itibarıyla Türkiye’deki tüm stratejik lokasyonlarda hizmet verecek.” dedi.

Tatil beldelerine Marine Service;

Bizim Toptan’ın profesyonel satış ekibi PROSAF, Türkiye’nin tatil beldelerindeki yatlara da Marine Service ile hizmet verecek. Bu özel hizmet hakkında Veysel Hasanhocaoğlu şu bilgileri verdi:

Sektöründe çok geniş kitle ve farklı müşteri profiline hizmet veren Bizim Toptan PROSAF ekibi, 2018 yazında yat müşterilerine Marine Service hizmeti de verecek. PROSAF, Marine Service operasyonu ile Kuşadası, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de yatların özel ihtiyaçlarını özel lojistik imkânlarıyla uygun fiyat, yüksek kalite ile standartlarını koruyarak temin edecek. Yurtiçi ve uluslararası gemilerin kumanya ihtiyaçları için özel çözümler üreterek yerinde teslimat yapacak.”

Bizim Toptan Satış Mağazaları hakkında;

2001 yılında 14 mağaza ile faaliyetlerine başlayan Bizim Toptan Satış Mağazaları, 69 ilde 176 mağazasıyla, Cash & Carry (“Organize Toptan Ticaret”) sektöründe mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın firmadır. Şirket gıda, alkolsüz içecek, tütün mamulleri, temizlik, kişisel bakım, kağıt ürünleri gibi ana ürün kategorilerinde, Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu ve uluslararası firmalarla birlikte, saygın ve ticari itibarı yüksek firmaların da markalı ve tüketici nezdinde bilinirliği yüksek ürünlerinin hızlı tüketim sektöründe, yaygın müşteri ağına toptan satışını yapmaktadır. Şirket’in ana müşterileri toptancılar, tüccarlar, bakkallar, marketler, süpermarketler, ihtisaslaşmış perakendeciler, HoReCa (Otel, restoran ve kafeler) ve kurumsal şirketlerden oluşmaktadır. Bizim Toptan, müşterilerine ülke genelinde yaklaşık 4700 lider marka ve özgün marka çeşitleriyle toptan satış gerçekleştirmektedir. Bizim Toptan, Borsa İstanbul’da BIZIM TI (Bloomberg) kodu ve BIZIM.IS (Reuters) kodu ile işlem görmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu