Güncel

Bitlis’te Yapılacak Etkinlikler Bir Ay Süresince İzne Tabi Tutuldu

Bitlis’te yapılacak etkinlikler bir ay süresince izne tabi tutuldu. Bitlis il genelinde yapılacak her türlü gösteri yürüyüşü, açık ve kapalı yer toplantıları, basın, miting açıklamaları, pankart ve afiş asmalar bir ay süreyle izne tabi tutuldu.

Bitlis il genelinde yapılacak her türlü gösteri yürüyüşü, açık ve kapalı yer toplantıları, basın, miting açıklamaları, pankart ve afiş asmanın 30 gün süreyle izne tabi tutulduğu bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetlerince terör örgütlerine yönelik başlatılan harekât ve TSK’nın Afrin’de 20 Ocak’ta başlattığı ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ ile ilgili örgütlerin ülkede misilleme amacıyla yapılması planlanan toplantı, gösteri yürüyüşleri, basın ve miting açıklamaları ve benzeri tüm etkinliklere yönelik eylem arayışı içerisinde oldukları bilinmektedir.

Bu örgütlerin planlarının bertaraf edilmesi amacıyla il genelinde 30 gün süreyle her türlü etkinliğin izne bağlandığı vurgulanan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin yapacağı toplantı, tören, şenlik, karşılama ve uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere, il genelinde yapılacak her türlü gösteri yürüyüşü, kapalı ve açık yer toplantıları, miting, basın açıklamaları, afiş asma, pankart asma 14 Nisan 2018 tarihinden 13 Mayıs 2018 tarihine kadar 30 gün süreyle mevzuat hükümleri doğrultusunda mahallin en büyük mülki idare amirinin iznine bağlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında oturma eylemi, açlık grevi, çadır kurma ve stant açma benzeri türdeki eylem ve etkinliklerin de aynı hükümler doğrultusunda 30 gün süreyle yasaklandığı belirtildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı