Gap

Bitlis’in 4 İlçesinde Özel Güvenlik Bölgesi İlanı Yapıldı

Bitlis Valiliğince yapılan açıklamada Bitlis Merkeze bağlı 4 ilçe kırsalı terörle mücadele kapsamında özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, merkez ve merkeze bağlı Mutki, Tatvan, Hizan ve Güroymak ilçe kırsalında 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, Tatvan İlçe Jandarma Sorumluluk bölgesinde bulunan Anadere-1, Anadere -2 bölgesi ile Tatvan-1, Tatvan-2 ve Tatvan-3 bölgesine bağlı yerler, Hizan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Hizan-1, Hizan-2 ve Hizan-3 bölgesi ile Güroymak ilçesine bağlı bazı dağ ve tepelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Merkeze bağlı Sehi-1 ve Sehi-2 bölgelerinin de içinde yer aldığı Sarpkaya-1 ve Sarpkaya-2 bölgesi ile Mutki İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Mutki-1, Mutki-2 ve Mutki-3 bölgelerinde milli güvenlik, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 1 Ocak ile 15 Ocak 2017 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.” denildi.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu