Güncel

Bitlis’e Zenginleştirilmiş Z Kütüphanesi Açıldı.

Bitlis’in Mutki ilçesinde bulunan Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesinde, zenginleştirilmiş kütüphane açıldı.

Bitlis’in Mutki ilçesinde bulunan Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesinde, zenginleştirilmiş kütüphane açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının 81 ilde belirlediği okullarda, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, zenginleştirilmiş kütüphaneler açılmaya devam ediyor.

Program kapsamında Bitlis’in Mutki ilçesi Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesinde de Z Kütüphane açıldı. Açılışta konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis’in medeniyet, kültür ve tarihi derinliklerinin çok eskilere dayandığını ve yüzyıllardır ilim-irfanın merkezi olmuş bir şehir olduğunu belirtti.

Ustaoğlu, “Şu anda bile bin 500’lü yıllardaki bu şehrin medeniyetinin çok daha gerisindeyiz diye düşünüyorum. O dönemin ilim ve irfan merkezi olan bu şehre her geçen gün hayranlığım artıyor. Bitlis’in tarihine ve geçmişine duyduğum hayranlık ve saygının benim dünyamda çok ayrı bir yeri oldu. Böyle, kimlikli bir şehir her yere nasip olmaz. Bu şehrin kadrini, kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. Bu şehre yapılacak en büyük yatırım tarihini ayağa kaldırmak, geriye dönük ihtişamını, kültür ve medeniyetini tekrar ortaya çıkarıp yeni kuşaklara aktararak, anlatmak ve yaşatmaktır. Bu projenin, tarihi ve güzel ilçemizde hayata geçirilmesi memnuniyet vericidir. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

İLKHA

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı