Ekonomi

Bitcoin Yeniden Uçuşa Geçti 40 Bin TL’yi Geçti

Sanal Para Birimi Bitcoin rekorlara doymuyor, 2017 yılı son çeyreğinde 10 bin tl dolaylarında olan Bitcoin üç ayda Yüzde 400 gibi astronomik bir değer artışı ile 40 bin dolaylarında alıcı buluyor.

Sanal Para Birimi Bitcoin rekorlara doymuyor, 2017 yılı son çeyreğinde 10 bin tl dolaylarında olan Bitcoin üç ayda Yüzde 400 gibi astronomik bir değer artışı ile 40 bin dolaylarında alıcı buluyor.

Kripto para fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor. Bu sabah 1 Bitcoin’in değeri 9500 doları aşarken, Bitcoin’in yükselişini sürdürerek 10 bin dolar seviyelerine çok yakında ulaşacağı söyleniyor. Bu arada mevcut durumda piyasada kripto para biriminin 154 milyar doları aşkın bir pazar payı da bulunuyor.

Bitcoin pazar payını bu hale son üç haftada elde ettiği 35 milyar dolar ile elde etti. Öte yandan 2013 yılında 100 dolar seviyesinde olan Bitcoin aradan geçen 4 yılda yaklaşık olarak 9 bin dolar değer kazandı. Bugün birçok kurum tarafından resmen kabul edilen Bitcoin, geleceğin alışveriş pratiklerini değiştirecek bir güce sahip gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir yükseliş göstererek adından bahsettiren Ethereum 473 dolar seviyelerine tırmandı. Bitcoin Cash ise halihazırda küçük bir yükselişle bin 722 dolar’dan işlem görüyor.

Bu yıl içinde bir çok defa spekülasyonlar ile aşağı çekilmeye çalışılan sanal para bitcoin ilk olarak Çin tarafından yasaklanması ile bir darbe yedi ise de kısa sürede toparlanarak değerini katladı. 
Ardından Rusya yine aynı hamle ile hareket ederek bir nebze yükselişi durdurdu ancak Bitcoin bu darbeyide atlatmayı başararak istikrarlı yükselişini sürdürdü. 
Son olarak iki ay önce JP Morgan CEO’su bir açıklama yaparak sanal para Bitcoin’in balon olduğunu ve kısa sürede patlayacağını açıklaması ile değerini üçte bir oranında yitiren sanal para Bitcoin açıklamanın ardından JP Morgan bankasından yüklü miktarda alım yapıldığı bilgisinin sosyal medyaya yansıması ile birlikte tekrar yükselişe geçerek değerini katlamaya devam etti. 

Bu gün itibari ile 40,330TL dolaylarında seyreden Bitcoin yükselişini sürdürmesi bekleniyor.
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu