Güncel

Birecik’te Tehlikeli Gerginlik Saadet Partisi Seçim Bürosuna İkinci Saldırı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde siyasi tansiyon bir hayli yüksek seyrediyor, seçim yarışı yerini güç gösterilerine bırakmış

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde siyasi tansiyon bir hayli yüksek seyrediyor, seçim yarışı yerini güç gösterilerine bırakmış.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Saadet Partisi’nin seçim bürosunun camları kırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Birecik ilçesinde Saadet Partisinin seçim bürosuna saldırı düzenlendi.

Gece geç saatlerde kimsenin olmadığı sırada düzenlenen saldırıda partinin bayrakları yırtılarak camlar kırıldı, içerideki malzemeler dağıtıldı.

İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, çevrede inceleme yaptı.

Polis, saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişileri belirlemek için çalışma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde yine aynı ilçede Saadet Partililer ile Akpartililer arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş ve kavgada silahlar çekilmişti Akpartili mevcut Belediye Faruk Pınarbaşı’nın koruması olduğu idiia edilen bir şahış Saadet Partili bir kişiyi silahla yaralamış olayda yaralanan kişi ile de dahil üç kişi gözaltına alınmış yaralı vatandaş dahil iki kişi tutuklanmıştı. 

Olay ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Saadet Partisi Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier; Kolluk kuvvetleri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra arkadaşlarımız ile seçim ofisimizi düzenleyip tekrar eski haline getirerek çalışmalarımıza devamedeceğiz. Bizler Saadet Partililer olarak asla böyle alçakça saldırılar yapan taraf olmayacağız, Mala zarar verenlerden olmayacağız. Bu acizliktir birecik’in seçim tarihinde demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçecek ve asla unutulmayacaktır. 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu