Gap

Birecik’te Sobadan Sızan Gaz 34 Kişiyi Zehirledi

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dün akşam yoğun poyrazın ardından soba zehirlenmeleri yaşandı. Aşırı karbondioksitten dolayı 34 kişi hastaneye kaldırıldı.

Birecik merkez ve köylerinde gece etkili olan poyraz nedeniyle sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen çoğu çocuk olmak üzere toplam 34 kişi Birecik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle zehirlendiklerini son anda fark eden ailelerden bazıları kendi imkânlarıyla, bazıları da evlerine gelen ambulanslarla Birecik Devlet Hastanesi’ne getirildi.
Hastaların bulantı, kusma, baş ağrısı ve baygınlık gibi şikâyetleri  olduğu,  Acil serviste hastaların ilk müdahalelerinin hemen başlanarak kan tetkiklerinin alındığı, gerekli görülen hastaların da servislere nakledildiği öğrenildi.

Birecik Devlet Hastanesi’ndeki servislerde yer kalmadığı, kimi hastaların sandalyelerde, kimilerinin de   yataklarda 2’şerli yatarak  tedavi gördükleri gözlendi.  

Karbonmonoksit gazından zehirlenen Abdurrahman Güneş, “Saat 03.00 sıralarında oğlumun ağlama sesiyle uyandım.  Aniden çocuk kusmaya başladı. O sırada zehirlendiğimizi anladım ve hemen kendi imkânlarımla Hastaneye geldim. Çok şükür korkulacak bir şey olmadı.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu