Spor

Bir Yıldız Futbolcunun Daha Dönemi Bitiyor

​Fenerbahçe, de devamlı sakat olduğu ve tam kapasite olarak oynayamayacağını belirlediği Robin van Persie’nin menajerini çağırdı, “Kendinize biran evvel kulüp bulun.

Fenerbahçe’de Robin Van Persie’nin sol dizinden ve sağ ayak bileğinden devamlı sakat olduğu, bu sebepten dolayı ağır idmanları ve ağır maç tempolarını kaldırmasının imkansız olduğu tespit edildi. 

Yönetim de bu yüzden geçmişte Pereira’ya yaptığı “Van Persie’yi oynat” baskısını Advocaat’a yapmadığı söylenildi. Ağır bir sakatlık yaşayarak iyice elde kalmasından çekinilen 33 yaşında olan yıldızın tamamen gözden çıkartıldığı, menajeri Kees Vos’un İstanbul’a çağrılarak, oyuncuya kulüp bulması istendi.

6 MİLYON EURO KAZANIYOR

Sarı-lacivertli yönetim, bonservisine 6 milyon euro ödenen Van Persie için 2-3 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli tayin yaptığı öğrenildi. 

Bonuslarla birlikte senede 6 milyon Euro kazanan Robin van Persie’nin Fenerbahçe ile 1 senelik daha sözleşmesi var.

SÜPER LİG’İ ARTIK KALDIRAMAZ

Persie’nin fizik kapasitesi bundan sonra Süper Lig gibi sert liglerin temposunu kaldıramayacağı söylendi. RvP’nin bu kronik sakatlıkların futbol hayatının geri kalanında her zaman risk oluşturacağı, üstüne üstlük farklı bölgeler de sakatlanmalar olabileceği söylenildi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu