Gap

Bir İnsan Bu Dünya’da Herşeyden Önce Onurlu Ve Ahlaklı Olmalıdır

​Üniversiteye gitmeyen insana farklı bakıldığını belirten Eğitimci Uzman Sıtkı Aslanhan, her şeyden önce bireyin eğitimli, ahlaklı, onurlu ve kişilikli olması gerektiğini söyledi.

​Üniversiteye gitmeyen insana farklı bakıldığını belirten Eğitimci Uzman Sıtkı Aslanhan, her şeyden önce bireyin eğitimli, ahlaklı, onurlu ve kişilikli olması gerektiğini söyledi.
 

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından Büyükşehir Kültür ve Kongre Merkezi’n ‘Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi’ kapsamında bir program düzenlendi.

Programa Yenişehir Belediye Başkanı Serdar Kartal, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, Eğitimci Uzman Sıtkı Aslanhan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Aslanhan, toplumda anne ve babaların çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlayacağını belirtti.

Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluk yaşandığını, bu olumsuzlukların yaşanmaması için hep birlikte daha duyarlı davranmak gerektiğini belirten Aslanhan, gelişen teknolojinin aileleri olumsuz yönde etkilememesi, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramadıklarını, aile bireylerin kendi aralarında iletişim kopukluğu yaşadıklarını, bunun başlıca sebebinin sınırsızca kullanılan iletişim araçları olduğunu kaydetti.

Aslanhan seminerde öğrencilere yönelik şu önerilerde bulundu:

“Ülkesini çok seven biri olarak son yıllarda gençlerimizin halini görünce çok üzülüyorum. Gençlerimizin oturmasını, kalkmasını, konuşmasını, üslubunu, görünce ‘Geleceğimizi emanet edebileceğimiz gençlik bu mu?’ diye kendime soruyorum. Ama böyle vatanını milletini seven, saygılı olan ve kültürünü bilen gençlerimizi görünce tekrardan ümitleniyorum. Aileler çocuklarına; ‘Ne olursa olsun bir üniversite kazan oğlum.’ diyorlar. Şuan Türkiye’de üniversiteye gitmeyen insana farklı bakıyorlar. Her şeyden önce birey eğitimli, ahlaklı, onurlu, kişilikli olmalıdır. İnsan olmak en önemlisidir.”

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı