Güncel

Bingöl OSB Müdürlüğüne Atama Yapıldı

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Bölge Müdürlüğüne Maden Mühendisi Nurullah Çiftçi atandı.

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Çiftçi, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bingöl OSB’nin 72 hektar alan üzerine kurulu ve hali hazırda 47 parselin yapılaşmasının tamamlandığını ifade eden Çiftçi, “21 fiili faaliyet gösteren işletmelerde toplam 600 kişi çalışmaktadır. Bu kapsamda ayrıca eğitim parseli, camii parseli ve yeni sanayi parseli ihdas edilecektir. Ayrıca, bin kişilik istihdam kapasiteli Çağrı Merkezi projesinin yapımı OSB’nin hizmet destek parselinde tamamlanmış olup, işletmeye geçiş çalışmaları Bakanlık düzeyinde yürütülmektedir.” dedi.

Çiftçi, “Bingöl Valiliğimiz başkanlığında, Bingöl OSB’de bedelsiz arsa tahsisi yapılan işletmelerden bazıları, gerek kendi imkânlarıyla gerek devlet destek ve teşvikleriyle yatırımlarını tamamladıkları halde faaliyete geçmemiş. Ara vermiş atıl yatırımlar için kurulan komisyonla bahse konu yatırımların atıl kalmalarının nedenleri üzerinde bir araştırma ve analiz çalışması yaptırılmış olup, rapor sonucu ilgili paydaş kurumlarla paylaşılarak gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.” şeklinde konuştu.

Nurullah ÇİFTÇİ kimdir?

Çiftçi 1990 yılında Bingöl’ün Solhan ilçesinde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olan Çiftçi, serbest maden mühendisliği ve proje danışmanlığı görevlerini yaptı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu