Güncel

Bingöl’de Yapılan Geniş Çaplı Operasyonlarda 2 PKK’lı Terörist Öldürüldü

Bingöl’de Yapılan Geniş Çaplı Operasyonlarda 2 PKK’lı Terörist Öldürüldü. Bingöl’de gerçekleştirilen operasyonda 2 PKK’li öldürüldü.Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Genç ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 2 PKK’linin öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından; Bingöl ili Genç ilçesi kırsalında 19 Nisan 2018 günü saat 09.00 sıralarında İHA ile bir grup PKK/KCK terör örgütü mensubu tespit edilmiş, bir F-16 savaş uçağı ile aynı gün ısı kaynağının bulunduğu bölgeye 4 atım SİHA ile 2 atım yapılmıştır. Operasyon bölgesine hava hücum harekatı ile 6 JÖH timi sevk edilmiş, yapılan arama esnasında 2 BTÖ mensubu ile temas sağlanmış ve 2 kadın BTÖ mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir.” denildi.

Bölgede yapılan arama neticesinde; 3 adet M-16 piyade tüfeği, 6 adet kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet Glock marka tabanca, 12 adet el bombası, 3 adet tabanca şarjörü, 15 adet piyade tüfeği şarjörü, 2 adet video kamera ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildiği bildirildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı