Güncel

Bingöl’de Çapakçur Viyadüğü Sona Yaklaşıldı.

Bingöl trafiği açısından önemli geçiş noktası olan Çapakçur Viyadüğü’nün yapımında sona gelindi.

Bingöl trafiği açısından önemli geçiş noktası olan Çapakçur Viyadüğü’nün yapımında sona gelindi.
 

Bingöl merkezinin iki yakasını birleştiren ve Karayolları 8’inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına nisan ayında başlanan Çapakçur Viyadüğü’nde sona gelindi.

Trafik açısından kentin en önemli geçiş noktası olan viyadüğün yapımının bu ay içinde bitirilmesi planlanıyor.

Yapım işini yürüten firma yetkilileri, “15 açıklık bölümün 11 açıklık kısmı tamamlandı. Tabliyesi döküldü, toplam olarak 4 açıklık kaldı. 330 ön germeli kirişin 286’sı atılırken geriye 44 adedi kaldı. 16 ayak ve başlık kirişleri tamamlandı. Bordur kilitli parke taşı ile viyadük korkuluklarının imalatına bu hafta başlanıldı ve bu kapsamda üstyapı çalışmaları kasım ayı içerisinde bitirilecek. Hava şartlarının uygun olması halinde bu ayın sonu itibarıyla Çapakçur Viyadüğü’nün bitirilmesi hedefleniyor.” bilgisini verdiler.

Çalışmalar devam ederken, trafikte zorluklar yaşayan sürücü ve vatandaşlar, dört gözle bu viyadüğün bitirilip trafiğe açılmasını bekliyorlar.

Viyadüğün, 547 metre uzunluğunda, 28 metre genişliğinde, 4 şeritli, 2 yaya geçitli, iniş-çıkış eğimleri yüzde 8’den 1,5’a düşürülmüş, belirli aralıklarla çelik kolon ve çelik halatlarla estetik görünüm kazandırılmış modern viyadük standartlarında olacak şekilde yapılması kararlaştırılmıştı.

 

Editör Ramazan Cengiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu