Ekonomi

Bilgi Ekranları 24 Saat Kararmıyor!

Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler, Sistem 9, dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarını uzaktan takip ediyor Bilgi Ekranları 24 Saat Kararmıyor!

Türkiye ile birlikte 18 ülkede kurup yönettiği 40 bini aşkın dijital yayın ve bilgilendirme ekranları hizmetini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle sunan Sistem 9, bu ekranların yayınlarını da 24 saat uzaktan erişimle izliyor. Sistem 9’un Call Center ekibi, ekranları uzaktan izleyip yönetiyor, böylece ekranlar hiç kararmayıp 7 gün 24 saat çalışabilecek şekilde açık kalıyor.

Günümüzün dijital dünyasında, sistemlerin sürekli ayakta ve çalışır halde olması, firmalar için hayati bir önem kazanıyor. 13 yıldır, farklı sektörlerden firmalar ve çeşitli kurumlara “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” mottosuyla hizmet sunan Sistem 9, teknik servise de ciddi yatırımlar yapıyor.

200’ü aşkın firmaya kurup yönettikleri dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarındaki arızanın, anında, o yayın noktalarından sorumlu ‘proje sorumlusu’ olarak atanan kişilerin önüne geldiğini hatırlatan Sistem 9 İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın,“Proje takip ekibimiz tek merkez üzerinden yönetilen ve 40 bini aşkın ekranı kapsayan yayın noktalarını uzaktan erişim yoluyla sürekli takip etme kabiliyetine sahip” diyor.

Sistem insan müdahalesine gerek kalmadan yayın noktalarında oluşan arızaları, otomatik olarak proje sorumlusunun önünde getirmesinden sonra teknik eğitimi üst seviyede olan ekip arkadaşlarının, ilgili noktaya uzaktan erişim sağlayarak sorunu çözdüğünü belirten Akın konuyla ilgili şu bilgiyi veriyor: “Teknik ekibimiz sorunu çözemezse, 81 ilde hizmet verdiğimiz en yakın servis ekibimizi ilgili noktaya yönlendiriyor.Kurumsal müşterilerimize çoğunlukla 15-18 saat hizmet veriyoruz. Ancak bazı özel müşterilerimiz bizden, 24 saat açık kalan dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının takibini kesintisiz yapmamızı istiyor.”

Faaliyette bulundukları 13 yıllık sürede, digital signage yazılımı , Kurumsal TV ve teknik servis altyapısı konularında ciddi bir deneyim kazandıklarının altını çizen Akın, “Altyapısı Sistem 9 tarafından sağlanıp yönetildiği için teknik konularda çok hızlı çözüm üretebiliyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için, servis ağımızı önce bölgelere, sonrada bölge içlerinde stratejik alt noktala göre bölümlendirerek oluşturduk.Dolayısıyla arızanın İstanbul , Ankara , İzmir veya Hakkari’de olması bizim için fark etmiyor. Çünkü, o noktaya yakın bir yerde mutlaka Sistem 9’un bir teknik servisi var. Bu teknik ekip de arızaya anında müdahale edip sorunu çözüyor.”

Etkin ve kesintisiz teknik hizmet verdikleri için yaptıkları araştırma sonunda, müşterilerinin yüzde 98’inin aldığı teknik hizmetten memnun olduğu sonucunun çıktığını vurgulayan Akın, sözlerini şöyle noktalıyor: “Müşterilerimiz taleplerini, oluşturduğumuz servis programı üzerinden merkeze iletiyor. Ekranları sürekli izlediğimiz için, çoğunlukla arızalara müşteriler bizi aramadan önce müdahale edebiliyoruz. Türkiye’nin en uç noktası dahi olsa en geç 24 saatte sorunu, buluyor, çözüyor ve Kurumsal TV yayınlarını aktif hale getiriyoruz.” 

Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı