Güncel

Beyaz Saray’dan Referandum Açıklaması 10- 12 Gün İçinde…

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, halk oylamasına ait, “Uluslararası bir komisyon değerlendirmesi yapıyor ve 10-12 gün içinde bir rapor açıklayacak.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Beyaz Saray’da günlük basın brifinginde ağırlıklı olarak Kuzey Kore ile ilgili gelişmeler konuşuldu.

ABD’nin Kuzey Kore’nin adımlarını yakından takip ettiğini ve ABD Başkanı Donald Trump’ın tüm seçenekleri masada tuttuğunu bir defa daha söyleyen Spicer, herhangi bir zamanda alınacak bir kararın hızlıca uygulanabileceğini ve bunu önceden duyurmak gibi bir zorunlulukları olmadığını açıkladı.

Suriye ile Kuzey Kore örnekleri birbirinden çok farklı

Başkan’ın (Kuzey Kore konusunda) kırmızı çizgiler çizdiğini göreceğinizi sanmıyorum. Spicer, Suriye ile Kuzey Kore örnekleri birbirinden çok farklı.

Trump’ın geçen hafta Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Florida’da yapmış olduğu görüşme de verimli geçtiğini söyleyen Spicer, Pekin’in Pyongyang üzerindeki siyasi ve ekonomik etkisini kullanacağına inandıklarını söyledi. 

Çin’in Kuzey Kore konusunda devreye girmesi, bu meselenin çözümü noktasında çok değerli bir adım olacak. Beyaz Saray Sözcüsü, “Bu konuda Çin ile beraber çalışmaya devam etmiş olacağız.

Spicer’dan referandum değerlendirmesi

Bunu bekleyeceğiz, bırakalım şu anda onlar işini yapsın. Türkiye’de bir seçim yapıldığını ve insanların bu seçimlere katılarak oy verdiklerini söyleyen Spicer, herhangi bir yorum yapmadan evvel ilgili komisyonların çalışmaları tamamlanması gerektiğini bildirdi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu