Gap

Belsana Ödülü Kim Verdi ?

Şanlıurfa’da çileli toplu taşımacılığın adı olan belsana Transist 2016 Erişilebilirlik ödülüne layık görenler anlaşılıyor ki çileli toplu taşımacılıkta hiç seyahat etmemişler.
Şanlıurfa’da eziyet haline gelen şehir içi ulaşımda sorunlar tüm şikayetlere rağmen giderilemiyor. Eyüpkent- Esentepe  62 ve 61 nolu otobüslerinde balık istifi gibi yolculuk yapan vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELSAN yetkililerini göreve davet etti.

Her gün eziyet yaşıyorlar

Günlük ortalama 200 Bin yolcunun taşındığı Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi ‘Transist 2016 Erişilebilirlik’ ödülüne layık görülmüştü. Vatandaşlara daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet verebilmeyi hedef olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi,diğer yandan vatandaşlara eziyet yaşatmaya devam ediyor.

Ödülün hakkını vermeli

Ruha  Ajans’a konuşan vatandaşlar, “Otobüsler çok dolu oluyor ve binemiyoruz. Bir sonrakini bekliyoruz; o da ya dolu geliyor ya da durmadan gidiyor. Saatlerce otobüs bekliyoruz. Soğuklarda ve yağmurlarda beklemek çok zor oluyor. Otobüsler,  yetersiz. Sabah ve akşam saatlerinde çok dolu oluyor.Büyükşehir Belediyesi ödül alıyor ama hak ettiğimiz hizmeti göremiyoruz.Aldığı ödülü hak etmesi gerekiyor” dedi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu