Güncel

Belediyeler Hizmet Yeridir, Siyaset Yeri Değil

Çataklı muhtarlarla bir araya gelen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyelerin siyaset yeri olmadığına dikkat çekerek çalışanların siyaset yerine hizmet yapması gerektiğini belirtti.

Van Büyükşehir Belediyesi yönetimi, ilçe toplantıları kapsamında Çatak ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ün ev sahipliğinde ilçe belediyesinde yapılan toplantıya Genel Sekreter Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer, Salih Allahverdi, daire başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıdan önce dağıtılan formlara muhtarlar, mahalleleriyle ilgili sıkıntıları yazılı olarak Genel Sekretere sundu.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Yalçın, belediyelerin hizmet yeri olduğuna dikkat çekti.

Siyaseti siyasetçilerin yapması gerektiğini belirten Genel Sekreter Mustafa Yalçın, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizler işimizi yapalım. Siyaset yapacak adam burada durmasın. Ben siyaset yapacağım diyen adam varsa, işte kapı, özlük hakkını, maaşını ve muafakatını neyi istiyorsa verelim. Hadi güle güle diyelim. Ben sizin gözünüze bakacağım. Vatandaşa hizmet edeceğim. Hiç bir görüş ayrılığı gözetmeksizin yolu, suyu ve temel ihtiyaçları ne ise onları yapıp koşturacağım. Gecemi gündüzüme katacağım. Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, zamanında işe girmiş olabilirsiniz. Beni o ilgilendirmez. Bekir Kaya zamanında işe girdi diye ben kimse ile uğraşacak değilim. Benim uğraşacağım bir adam var o da işini yapmayan adamdır. Size hizmet etmeyen adam benimle çalışamaz.” dedi.

Van’ın hizmette öncelikleri olduğunu belirten Yalçın, köy yolları harap bir şekilde dururken şehrin bir kenarına park yapmanın bir anlamı olamayacağını kaydederek şunları söyledi:

“34 trilyona fidanlıkta park yapılıyor. 34 trilyonun yarısı harcanmış.  Burada keselim, yarısı da köy yollarına gitsin. Çünkü şehirde yaptığımız bir parktaki tırmanma duvarının çok olimpik standartlarda olması Çataklıyı ilgilendirmiyor. Vanlıyı da ne kadar ilgilendirir oda belli değil. Hacıbekir Mahallesi’ndeki 50 kişinin kültür organizasyonu yapıyor diye maaşa bağlanıyor olması Çataklıların hiçbir sorununu çözmüyor. Bayanlar kadın yaşam merkezi denilen yerin 50 kişilik bayan dikiş nakış öğretmeni diye istihdam edilmesi bizim işimizi görmüyor. Dikiş nakış eğitmeni lazımsa bunu Milli Eğitim’den isteriz. Bu söylediğim sözleri anlamı nedir biliyor musunuz? Hacıbekir Mahallesi’ndeki kültür parkının bedeli 8,8 milyon, kadın yaşam merkezinin 7,1 milyon ve 15 milyonda parktan gelenle 30 milyon elde ediyoruz. Parkın geri kalanını ileri zamana yaparız. Bu 30 milyon işte sizin köy yollarınıza su sorununuza gidecek. Ulaşımınıza harcanacak.”

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, ilçenin sorunlarının konuşulduğu toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Genel Sekreter Mustafa Yalçın, muhtarlarla buluşmanın ardından yapımı planlanan ilçe otogarının yerinin belirlenmesiyle ilgili yer incelemesinde de bulundu.

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı