Güncel

Belediye Başkanlarına Tutuklama

Hakkari’nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca belediye başkanları terörle mücadele kapsamında tutuklandı.

Önceki gün gözaltına alınan Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay, Şemdinli Belediye Başkanı Seferi Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Servet Tunç çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Valilik tarafından açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Aralarında Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca Belediye Başkanları, yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve HDP ile BDP yöneticilerinin de bulunduğu toplam 31 şahıs gözaltına alınmıştır. Yüksekova Belediye Başkanı Adile Kozay, Şemdinli Belediye Başkanı Seferi Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Servet Tunç isimli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmişlerdir.”

Açıklamanın devamında, “Ayrıca tutuklanan Belediye Başkanları dışında 5 şahıs daha tutuklanmış, 4 şahıs Adli Kontrol Uygulama Tedbirleri Kararı ile serbest bırakılmış, 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığı’ndan serbest bırakılmış, 10 şahıs Cumhuriyet Savcıları talimatı ile salıverilmiştir. 7 şahsın ise adli tahkikatı devam etmektedir.” denildi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu