Ekonomi

Beklenilen O Telefon Türkiye ne Zaman Geliyor?

​Nokia Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırçuval, Türkiye’de Ar-Ge yatırımlarına hız vererek, sektörde yerlileşmek için de çalışmalar yapıldığını açıkladı. Nokia’nın nostaljik telefonu Nokia 3310’un senenin ikinci çeyreğinde Türkiye’ye geleceğini açıklayan Kırçuval, “2020’li senelerden itibaren 5G ve nesnelerin İnternet daha çok kullanım olacak. Bu sebeple yatırımlarımız daha çok artacak.

3310 NOSTALJİK BİR TELEFON

Barselona’da yapılan Dünya Mobil Kongresi’nde Nokia Türkiye CEO’su Kırçuval, Nokia’nın mobil dünyada çalışmalarına dikkat çekti, Nokia’nın en büyük önemi ise kalite dedi. Kırçuval, tüm dünyada ilgi ile karşılanan Nokia 3310’un da senenin ikinci çeyreğinde Türkiye’ye getirileceğini söyledi. Fiyatı konusunda henüz net bir karar alınmadı. 3310’un Türkiye’de büyük bir ilgi görmesini bekleniyor Kırçuval, “3310 nostalji bir telefon. Dolayısıyla insanlar 3310 ile ilgilenecekler ve yoğun şekilde kullanacaklar diye düşünüyorum.

YERLİ ÜRETİMLE İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

Murat Kırçuval, Türkiye’de yerlileşme çalışmaları hakkında da bilgi verdi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sektöre şart koştuğu yerlileşme oranların da uyum sağlamaya çalışılıyor. Yerli üretimle ilgili çalışmalar devam eden Kırçuval, “Türkiye dinamik bir pazar olduğu için şartlara uymak zorundasınız. Yerlileşme çalışmalar noktasın da önümüzdeki gelişmelere göre çalışmalarımız daha çok olarak devam ettirilmesini hedefliyoruz.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu