Güncel

Bazı İllerde Eğitime Kar Tatili

Yurt genelinde bir çok ilde yoğun kar yağışının devam etmesi eğitimi sekteye uğrattı yoğu kar yağışı nedeni ile eğitime bir gün ara verilen illerin listesi.

Yurt genelinde bir çok ilde yoğun kar yağışının devam etmesi eğitimi sekteye uğrattı yoğu kar yağışı nedeni ile eğitime bir gün ara verilen illerin listesi.

Türkiye’de birçok ilde etkisini gösteren yoğun kar yağışı günlük hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Kar yağışının devam ettiği bazı illerde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Ankara

Ankara’da devam eden yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, kamuda görevli hamile ve engelli çalışanların da idari izinli sayılacakları belirtildi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkez ilçeye bağlı köy ve kasabalardaki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Ayrıca, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacakları ifade edildi.

Bilecik

Bilecik Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il merkezi ve merkez ilçede bulunan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün süreyle  eğitime ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, il merkezi ve merkez ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

Bolu

Bolu’da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin bir gün idari izinli sayılacakları bildirildi.

Valiliğin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İl merkezinde eğitime devam edilecektir. Tatil kararı sadece taşımalı eğitimle öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır. İlçelerle ilgili kararı kaymakamlıklar verecektir.” denildi.

Bursa

Bursa’nın Yenişehir, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Çankırı

Çankırı Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği kaydedildi.

Ayrıca Kurşunlu ve Yapraklı ilçelerinde de eğitime ara verildiği bildirildi.

Denizli

Denizli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Sarayköy ilçesi hariç tüm okulların bir gün süreyle tatil edildiği ifade edildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bir gün izinli sayılacakları belirtildi.

Eskişehir

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle, ulaşımda yaşanan aksaklıklara meydan verilmemesi için il genelinde bir gün süre ile eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, “Başbakanlığın 2002/58 sayılı genelgesi gereği olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliğimizce okulların tatil edildiği yerlerde görevli bulunan kamu personeli engelli ve hamile personel de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Isparta

Isparta’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, engelli ve hamile çalışanların da idari izinli sayılmalarına karar verildiği kaydedildi.

Karaman

Karaman’da olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ve yarın eğitime ara verildi. Kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de iki gün izinli sayılacağı öğrenildi.

Kırıkkale

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, merkez ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli resmi-özel okullarda yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada ise kamuda çalışan engelli ve hamile personelin bir gün süreyle idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Kırşehir

Kırşehir’de devam eden kar yağışı nedeniyle Kaman ilçesindeki okulların tatil edildiği öğrenildi.

Kütahya

Kütahya’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle şehir genelinde eğitime bir gün ara verildi.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin izinli sayıldığı belirtildi.

Konya

Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçede eğitime bir gün süreyle ara verildiği ifade edildi.

Eğitime ara verilen ilçelerin Akşehir, Doğanhisar, Ilgın, Kulu ve Tuzlukçu olduğu belirtilirken, Hadim’de de taşımalı eğitime ara verildiği bildirildi.

Manisa

Manisa’da etkili olan kar nedeniyle Demirci ilçesindeki okullarda eğitim yapılmayacak.

Uşak

Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, mevcut hava şartları nedeniyle merkez ve ilçelerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel rehabilitasyon merkezleri, öğrenci etüt merkezleri ve özel eğitim kursları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edilmesine karar verildiği bildirildi.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser ve benzeri kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin de bir gün süreyle idari izinli sayılacakları ifade edildi.

Yozgat

Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava muhalefeti nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Öte yandan, kamuda çalışan hamile ve engelli personele de bir gün süreyle izin verildiği bildirildi.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu