Gap

Baydilli, Karaköprü’müzü Müze Şehir Yapacağız

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Beyaz TV’de, Tahir Sarıkaya’nın hazırladığı ‘Uyan Türkiyem’ programının canlı yayın konuğu olarak, Karaköprü’ye olan sevdasını anlattı.

Faruk Çelik Spor kompleksinde gerçekleşen canlı yayında Başkan Baydilli, konuşmasına Karaköprü Belediyespor ‘un başarısıyla başladı. Ligde iyi bir konumda olduklarını ifade eden Başkan Metin Baydilli, inşallah sezon sonu şampiyon olarak Karaköprü’yü tanıtmak istediklerini söyledi.

Karaköprü’de ilkleri başardıklarını aktaran Başkan Metin Baydilli, “Şanlıurfa’mız, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ilidir. Bizde Karaköprü Belediyesi olarak gençlerimiz ve çocuklarımız için neler yapabiliriz bunu düşündük.  İlçemizde bir sokağı trafiğe kapatarak çocuk sokağı projesini hayata geçirdik. Halkımızdan projemizle ilgili güzel tepkiler aldık. Karaköprü’müzde çocuk sokaklarını arttıracağız” dedi.

BAŞKAN BAYDİLLİ: “KARAKÖPRÜ’MÜZÜ MÜZE ŞEHİR YAPACAĞIZ”

Oyun ve Oyuncak müzesi projesi ile ilgili de konuşan Başkan Metin Baydilli, “İstanbul’da bulunan Oyuncak müzesini ziyaret ettiğimde neden böyle bir müze Şanlıurfa’mızda Karaköprü’müzde yok. Bunun hemen projesini hazırlattım. Projemiz devam ediyor. İnsanları bir yerlere taşıyan hayalleridir. Hayaller oyuncaklarda görünür. Oyun ve Oyuncak müzemizde büyüklerimiz anılarını tazeleyecek. Küçüklerimizde eskiden dedelerinin, babalarının oynadığı oyuncakları görecekler. Bunun yanında biz sadece oyun ve oyuncak müzesi ile kalmayacağız. Karaköprü’müzü müze şehir yapacağız” dedi.

Türkülere konu olan Karaköprü narını yaşatmak için mücadele verdiklerini belirten Başkan Baydilli, “Eskiden Karaköprü’müzün ortasından geçen derenin sağı ve solu narlıktı. Şehirleşme ile birlikte nar bahçeler kayboldu. Biz ne yaptık. Karaköprü’müzün narı yaşatmak için 30 bin m2’lik bir alana 1 200 nar ağacı diktik. Narımızı unutturmama adına da mücadelemizi veriyoruz.” Diye konuştu.

ŞANLIURFA’DA EN BÜYÜK YEŞİL ALAN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Karaköprü’de Şanlıurfa’nın en büyük yeşil alan projesini yaptıklarını aktaran Başkan Metin Baydilli şunları söyledi:

 “Karaköprü’müzde 110 bin m2 alan üzerine yaşam parkı projemizi yapıyoruz. Çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Projemizin içerisinde, Kültür Merkezi’nden, bilim merkezine, dağ kızağından at biniciliğine kadar bir çok sosyal donatı bulunuyor. İnşallah projemizi 2017’nin ortasında bitirip halkımızın hizmetine sunacağız”

Şanlıurfa’nın huzur şehri olduğunu belirten Başkan Baydilli, “Şanlıurfa Güneydoğu’nun teminatıdır. Şanlıurfa peygamberler, evliyalar, alimeler şehridir. Şanlıurfa’mız Harran’ı, Halfeti’si  Balıkl göl’ü ve en önemlisi göbeklitepesi ile turizm şehridir. Dünya’nın Şanlıurfa’yı gelip görmelerini istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu