Gap

Baydilli’den Omirilik Felçliler İstihdam Derneğine Ziyaret

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçede faaliyet gösteren Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği’ni (ŞUOFİAD) ziyaret ederek mesleki atölyeleri ve yapılan faaliyetleri inceledi.

Sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında engelli vatandaşları her zaman destekleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçede bulunan Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdam Derneği’ni (ŞUOFİAD) ziyaret ederek mesleki atölyeleri ve yapılan faaliyetleri inceleyip dernek üyeleriyle sohbet etti. Başkan Baydilli, istihdam edilmek üzere muhasebe, bilgisayar, el sanatları gibi kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı ürünleri incelerken, kurslar ve atölyeler hakkında bilgi aldı.
 
Her insanın birer engelli adayı olduğunu söyleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, engelli vatandaşların da hayatın her alanında yer almalarını sağlamaları gerektiğini kaydetti. Başkan Baydilli, ŞUOFİAD’ın engelli vatandaşların meslek öğrenmesi ve istihdam sağlanması açısından önemli bir faaliyet gerçekleştirdiğini kaydederek, çalışmalarından dolayı ŞUOFİAD Yönetim Kurulu Başkanı Habip Polat ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ziyaret sonunda ŞUOFİAD’daki kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör Mehmet Yakan

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu