Gap

Batman Valisi, İslam’da Kardeşlik ve Huzur Var

Din Görevlileri Değerlendirme Toplantısına katılarak bir konuşma yapan Batman Valisi Ahmet Deniz, İslam medeniyetinde güzellik, kardeşlik ve huzurun olduğunu belirterek, bunun yeni nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Din Görevlileri Değerlendirme Toplantısına” katılarak bir konuşma yaptı.

Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan toplantıya; Vali Deniz’in yanı sıra İl Müftüsü Turgut Erhan, müftülük görevlileri ve ilde görev yapan din görevlileri katıldı.

Din görevlilerinin yürüttükleri çalışmaların ele alınıp değerlendirildiği toplantıda, İl Müftüsü Turgut Erhan ve Vali Ahmet Deniz birer konuşma yaptılar.

Toplantıda din görevlilerine hitap eden Vali Deniz, İslam coğrafyasında yaşanan zulüm, kan ve gözyaşının durdurulması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “Bizim medeniyetimizde güzellik, kardeşlik, adalet ve merhamet var, sizlere düşen bunu anlatmak ve yeni nesillere aktarmaktır.” dedi.

Zalimliğe ve zulme karşı dimdik ayakta duran onurlu bir milletin ferdi olmaktan gurur duyduğunu belirten Deniz, “Son iki yüzyıldır, gönül coğrafyamızda kan, gözyaşı, zulüm ve sıkıntı var. İslam coğrafyası bunu hak etmiyor. İslam medeniyetinde güzellik, kardeşlik ve huzur var. Bu coğrafyada biz sadece kendi inanç ve kültürümüzü korumadık, aynı zamanda başka dinlere ve inançlara mensup halkların da inanç, kültür ve özgürlüklerin teminatı olduk. Bu güzellikleri; hareketlerimizle, davranışlarımız ve düşüncemizle uygulamamız gerekiyor.” diye konuştu. 

Bölgede yaşanan sıkıntılara da değinen Deniz, “Dış güçlerin emellerine hizmet eden hain PKK terör örgütü ile 30 yıldır mücadele ediyoruz. Maalesef bölücü terör örgütü gençlerimizin beyinlerini yıkayarak, vatanına ve bayrağına ihanet eden insanlar haline getirdi. Bölücü terör örgütüne ve onun destekçilerine asla ve asla pirim vermeyeceğiz. Devşirilen çocukların ölüleri geliyor. Burada annelerin yürekleri yanıyor. Ama birileri de bundan faydalanarak, siyaset yapıyor. Bölge halkımız dinine ve devletine bağlıdır. Ancak birçok kişi dinsiz imansız bölücü örgütün ahlak düşmanı fikirleri benimsediğinden habersizdir. Din görevlisi arkadaşlarımızın bunu haykırması lazım. Özellikle Bölücü Terör Örgütü ile mücadelede din görevlilerimize önemli görevler düşmektedir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Deniz, şöyle dedi: “Köylerimizde, mezralarımızda o zihniyete mensup insanlara ‘yeter artık!’ diyelim. Korkmadan, çekinmeden bunu haykırmalıyız. Bu millete zulüm yapan zalim bölücü terör örgütünü gelin hep beraber bu coğrafyadan silelim. Türk’üyle, Kürt’üyle, Arap’ıyla, Çerkez’iyle Alevi’siyle ve Sünni’siyle bin yıldır burada kardeşçe yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Terörle mücadelede yürekli duruş ve vatanperverlik çok önemlidir. 15 Temmuz’da hep beraber gördük. Bu hainlerin arkasında kimlerin olduğunu herkes biliyor. 15 Temmuz’un ilk saatlerinden itibaren FETO/PDY terör örgütüne karşı büyük bir azim ve cesaret gösteren Batmanlı hemşerilerim, aynı duyarlılığı Bölücü Terör örgütüne karşı da göstereceklerine inancım tamdır.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu