Gap

Batman Üniversitesi Rektörü Türkiye ve Güvenlik Konferansına Katıldı

Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, Genel Kurmay Başkanı Akar’ın Sunduğu “Türkiye ve Güvenlik” konulu konferansa katıldı.

Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, Genel Kurmay Başkanı Akar’ın Sunduğu “Türkiye ve Güvenlik” konulu konferansa katıldı.
 

Batman Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Aydın Durmuş ve Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Yüksel Birinci, YÖK tarafından Ankara’da düzenlenen ve Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye ve Dünya: Güvenlik Politikaları ve Eğitim” temasıyla gerçekleştirilen “Türkiye ve Güvenlik” konulu konferansa katıldı.

Orgeneral Akar tarafından sunulan “Türkiye ve Güvenlik” konulu konferansına YÖK Başkanı Profesör Doktor M. A. Yekta Saraç, üniversite rektörleri ve akademisyenler katıldı.

Batman Üniversitesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Orgeneral Akar’ın, “Türkiye ve Dünya: Güvenlik Politikaları ve Eğitim” temasıyla gerçekleştirilen “Türkiye ve Güvenlik” konulu konferansta şu konulara yer verdiği bildirildi:

“-Güvenlik ve savaşın tarihi süreci, günümüzde Hibrit Savaş, Bulanık Harp, Vekalet Savaşları ve Siber Savaşların özellikleri,

-Yeni güvenlik ortamının, savunma politikaları, askeri güç oluşturma ve modernizasyon faaliyetlerine etkileri,

-Günümüzdeki küresel ve bölgesel güvenlik ortamı içerisinde, yakın çevremizde oluşan istikrarsızlık kuşağının merkezinde yer alan Türkiye’nin NATO, BM, AB, AGİT ve ikili ilişkiler kapsamında icra ettiği faaliyet ve operasyon sahaları ile bölge ve dünya barışına katkıları,

-Yurt içinde ve dışında FETÖ/PDY, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik başarı ve kararlılıkla yürütülen mücadelede elde edilen sonuçlar,

-Sınırlarımızı korumak, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönmelerini sağlamak maksadıyla icra edilen Zeytin Dalı Harekâtı ile Fırat Kalkanı Harekâtı ve İdlib’de icra edilen faaliyetler başta olmak üzere Suriye’deki gelişmeler,

-Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, diğer kurumlarla koordineli olarak bölge halkına yapılan insani yardım faaliyetleri ile ilgili konular yer almıştır.”

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı