Güncel

Batman TÜBİTAK Proje Yarışmasında 39 Proje İle Damga Vurdu

Bu yıl ortaöğretim kurumları öğrencileri kategorisinde 745 proje ile Batman, Van bölge finalinde en çok projesi sergilenecek il oldu.

Bu yıl ortaöğretim kurumları öğrencileri kategorisinde 745 proje ile Batman, Van bölge finalinde en çok projesi sergilenecek il oldu.
 

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜBİTAK 49’uncu Liseler Arası Proje Yarışması Van bölge finaline katılmaya hak kazanan okulların müdürleri ve proje danışman öğretmenleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Batman Anadolu Lisesi öğrenci yurdunda gerçekleşen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, proje sürecinde güzel ve yoğun çalışma yapan idarecilere ve danışman öğretmenlere teşekkür etti. 

Bu sene Batman genelinde güzel bir çalışma yapıldığını ifade eden Kurtaran, “Çok sayıda proje ile TÜBİTAK bölge finaline katılmaya hak kazandık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Van bölge finaline en çok proje gönderen il olduk. Bu bizi şu açıdan sevindiriyor, ne kadar çok proje çalışması yapılırsa o kadar çok öğrencimiz etkinlik içine girmiş demektir. İlimizden 745 proje başvurusu yapıldı. Bu da en az 2 bin öğrencimiz öğretmenleriyle birlikte bir etkinlik içerisinde yer aldığını gösteriyor. Projeler içerisinde yer alan öğrencilerimiz en azından bir proje tecrübesi kazanıyorlar. Ayrıca bir ürün ortaya çıkarmanın mutluluğunu da yaşamış oluyorlar.” dedi.

Konuşmasının devamında Kurtaran, şunları söyledi: “Bundan sonraki aşama bildiğiniz gibi ortaya konan ürünü sunma aşamasıdır. Sunum projenin önemini anlatmak için çok önemdir. Bu noktada öğrencilerimizi kendilerini iyi bir şekilde ifade edebilecek, projeleriyle ilgili uygun kavramları seçebilecek, projelerine hakim olduklarını gösterebilecek bir şekilde hazırlamalıyız. İnşallah Van bölge finalinden sonra Kayseri’de yapılacak olan Türkiye finaline de bölgeden en çok proje gönderen il oluruz.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı