Gap

​Batman’da uyuşturucu operasyonu

Batman’da yapılan çeşitli baskınlar sonucunda 322 gram esrar ve 8 adet uyuşturucu hap ile birlikte bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, uyuşturucu satışının yapıldığı bir yerde ve iş yerinde yapılan aramalarda, bin 322 gram esrar, 8 adet uyuşturucu hap ve bir adet tabanca ele geçirildiği bildirildi. Olayla ilgili ise 2 kişi gözaltına alındı.

Emniyet açıklamasında, “Uyuşturucu madde kullanımı ve satışı yönünden riskli olduğu tespit edilen bölgelerde yapılan kontrollerde durumundan şüphelenilen bir şahsın yapılan üst aramasında ve çevresinde yapılan kontrollerde 1322 gram uyuşturucu esrar maddesi ile uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 495 TL ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak gözaltına alınan şüpheli şahıs hakkında Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal Ticareti suçundan adli işlem tesis edilmesinin akabinde şahıs adli mercilere sevk edilmiştir.” denildi.

Öte yandan açıklamada, ilde bulunan bir iş yerine yapılan operasyonda, iş yerinde bulunan meşrubat dolabı içerisine zulalanmış vaziyette 8 adet Ectasy hap ile çay ocağı kısmına zulalanmış bir adet tabanca ve tabancaya ait şarjör ile 4 dört adet fişek ele geçirildiği belirtildi.

Olayla ilgili şahsın sahte kimlik çıkardığının tespit edildiği ifade edilen açıklamada, şahsın aynı zamanda Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçundan aranmasının bulunduğunun da anlaşıldığı kaydedildi.

Açıklamada, yakalanarak gözaltına alınan şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama suçu, 6136 Sayılı Kanun Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçu ve Resmi Belgede sahtecilik suçundan ayrı ayrı işlem yapılarak adli mercilere sevk edildiği belirtildi.

Editör: Salih ŞİPAK

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı