Gap

Batman’da Terörle Mücadele Sürüyor.

Batman’da Terörle Mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 15 kişi FETÖ/PDY yapılanması gerekçesiyle tutuklandı.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 16 ilde yapılan eşzamanlı operasyonda aralarında dershane ve STK yöneticileri ile eski kamu kurum yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 22 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlardan 15 kişi, “Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme” suçundan tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.

Açıklamada, “Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Batman yapılanması içerisinde üst düzey faaliyet yürüten toplan 30 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik Batman İl Emniyet Müdürlüğünce 03.01.2017 tarihinde 16 ilde eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda aralarında dershane ve STK yöneticileri ile Batman’da görev yapan eski kamu kurum yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 22 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, gözaltına alınan şüpheli şahıslardan 6 kişinin sorgulamasının devam ettiği, mahkemeye çıkarılan bir kişinin adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken 15 şüpheli ise “Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme” suçundan tutuklanarak cezaevine konulduğu kaydedildi.

Soruşturma kapsamında 8 şüpheli şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği ifade edildi
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu