Güncel

Batman’da Kaçak Kumarhane Baskını 42 Kişiye Ceza Kesildi

Batman’da bir ihbarı değerlendiren polis iki yere baskın düzenledi yapılan baskınlarda kumar oynatılan iki iş yeri mühürlenirken 42 kişi hakkında yasa dışı kumar oynamadan para cezası kesildi

Batman’da bir ihbarı değerlendiren polis iki yere baskın düzenledi yapılan baskınlarda kumar oynatılan iki iş yeri mühürlenirken 42 kişi hakkında yasa dışı kumar oynamadan para cezası kesildi.

Batman’da ihbar üzerine yapılan baskında kumar oynatıldığı tespit edilen 2 kumarhane kapatılarak, kumar oynayan 42 kişiye ise para cezası kesildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, polisler tarafından alınan ihbarların değerlendirilmesi sonucu kumar oynandığı tespit edilen 2 işyerine baskın yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, baskında 2 adet tombala makinası, 4 adet televizyon, 2 adet kamera ve kumar oynanması için hazırlanmış diğer malzemelerin muhafaza altına alındığı bildirildi.

İdari yönden 2 işyerinin mühürlendiği ifade edilen açıklamada, kumar oynayan 42 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi gereği 227’şer lira idari para cezası düzenlendiği, işyeri sahipleri hakkında da adli ve idari yönden işlem başlatıldığı kaydedildi.

6 bin 815 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Emniyetten yapılan açıklamanın devamında, ayrıca durumundan şüphelenilen üç araçta yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 45 bin TL olan 6 bin 815 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği, konu ile ilgili olarak gözaltına alınan 4 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldığı aktarıldı. 

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu