Güncel

Batman’da Gerçekleştirilen Operasyonlarda Çok Sayıda Esrar Ve Silah Ele Geçirildi

Batman’da bir evde ve araçta yapılan aramalarda çok sayıda esrar ile silah ele geçirilirken, olayla ilgili ise 4 kişi gözaltına alındı.

Batman’da bir evde ve araçta yapılan aramalarda çok sayıda esrar ile silah ele geçirilirken, olayla ilgili ise 4 kişi gözaltına alındı.
 

Batman’da polisin bir evde ve araçta yaptığı aramalarda çok sayıda esrar maddesi ile silah ele geçirildiği belirtildi. Olayla ilgisi bulunduğu belirtilen 4 kişi ise gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte bulunan bir ikamete yapılan operasyonda evin çeşitli yerlerine zulalanmış vaziyette toplam ağırlığı 2 kilo 600 gram toz esrar ve 670 gram kubar esrarın ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, operasyonda yakalanarak gözaltına alınan yaşı küçük 2 şüpheli şahıs hakkında ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama’ suçlarından adli işlem yapıldıktan sonra adli mercilere sevk edildiği ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Seyir halinde bulunan bir aracın durumundan şüphelenilmesi üzerine yapılan aramada da aracın çeşitli bölmelerine zulalanmış vaziyette 2 adet silah ve bu silahlara ait şarjör ve fişekler ile toplam ağırlığı 294.10 gram toz esrar maddesi ile 32.04 gram plaka esrar maddesi ele geçirilmiştir.” denildi.

Konu ile ilgili olarak gözaltına alınan iki şüpheli şahıs hakkında, ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama’ suçlarından adli işlem yapıldıktan sonra şahısların adli mercilere sevk edildikleri kaydedildi.

Kumar oynayanlara para cezası

Öte yandan bir diğer açıklamada ise işyerlerinde yapılan denetimlerde kumar oynandığı tespit edilen ve 4 ayrı işyerine yapılan operasyon neticesinde, 5 adet tombala makinası, 9 adet televizyon, 4 adet kamera ve kumar oynanması için hazırlanmış diğer malzemelerin muhafaza altına alındığı belirtildi.

Kumar oynayan 64 kişiye toplam 16 bin 547 TL idari para cezası kesildiği belirtilen açıklamada, işyeri ve sahipleri hakkında adli/idari işlem başlatıldığı bildirildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu