Gap

Batman’da Bİr İlk Yaşanıyor PİSA’da Türkiye’yi Temsil Edecek

​Batman Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi öğrencileri, PİSA 2018 programına katılarak Türkiye’yi temsil edeceği bildirildi.

​Batman Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesi öğrencileri, PİSA 2018 programına katılarak Türkiye’yi temsil edeceği bildirildi.
 

2018 yılı PİSA programına katılacak olan Batman Selahaddin Eyyübi Anadolu Lisesini ziyaret eden Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sınıfları ziyaret edip öğrencilerle sohbet etti ve PİSA programı hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Ziyaret ettiği Okul Müdürü Mehmet Rüzgar’dan bilgi alan Kurtaran daha sonra sınıfları ziyaret edip öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Batman’ın kitapla anılan marka şehir olması gerektiğini aktaran Kurtaran, “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma programıdır. Bu araştırma programına katılan ülkelerdeki belirli yaş gruplarındaki çocukların, bilgiyi ölçme yerine bilgiyi kavrama kapasitelerinin ölçümü yapılmaktadır. Kavrama kapasitesi ise zihnin gelişimine bağlıdır. Zihnin gelişimi de ancak bol bol kitap okumakla mümkündür. Bir insanın kitap okudukça anlama kapasitesi gelişir ve kendini ifade eder. Sevgili gençler, bu yaşlarda çok kitap okuyarak kendinizi geleceğe hazırlamalısınız. Bu sizin kendinize, çevrenize ve şehrinize de olan sorumluluğunuz. Kitap okuma kültürünü Batman’a kazandırmamız gerekiyor. Bu sayede Batman kitapla anılan marka bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.” diye konuştu

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu