Güncel

Batman’da 500 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verilecek.

Batman’da İŞKUR İl Müdürlüğü ile MÜSİAD Batman Şubesi arasında imzalanan protokol ile 500 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek.

Batman’da İŞKUR İl Müdürlüğü ile MÜSİAD Batman Şubesi arasında imzalanan protokol ile 500 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek.
 

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Vekili Mahmut Polat ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Suad Özdemir tarafından Batman İŞKUR binasında düzenlenen törenle 500 kişi için girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı.

Törende İŞKUR Batman İl Müdür Vekili Mahmut Polat, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir ile Şube Müdürü Muhammed Candan ve girişimcilik eğitimi verecek olan eğitimci Şükrü Özalp hazır bulundu.

Girişimcilik eğitimi protokolü imzalandıktan sonra İLKHA’ya bilgi veren paydaşlar, girişimcilik eğitiminin Batman’ın iş dünyasına büyük faydasını olacağını ve ilerleyen tarihlerde talep olması halinde yeni eğitim programlarının da düzenleneceğini aktardılar.

İŞKUR ve KOSGEB tarafından sözleşme gereği olarak MÜSİAD ile birlikte girişimcilik eğitimin verileceğini söyleyen İŞKUR Müdür Vekili Mahmut Polat, “Buradaki temel hedefimiz Batman’ın girişimci ruhunun belgeyle belgelenmesi ve onun üzerinde gerek KOSGEB’in ve gerek bu eğitimi alacak engelli bireyler açısından İŞKUR’un da kendi işlerine başvuru yapabilmesi için girişimci sertifikasyon işlemi yapılacak. Toplamda 500 kişiye eğitim verilecek. Eğitimlerimiz hocamız Şükrü Özalp tarafından verilecek.” dedi.

Yapılan proje ile bilgi veren Polat, “Her bir eğitim süresi 32 saat olup, her 32 saatlik bir dilim 25 kişilik sınıfta bunların eğitimi yapılacak. 500 kişinin eğitimi yaklaşık 5 ay gibi bir sürenin sonunda hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız. Buradaki asıl amacımız, seçme işi yaparken bizim iş ve meslek danışmanlarımız, eğiticimiz ve yüklenicimiz ile birlikte kendi işini en hızlı şekilde kurmaya yakın olan bireyleri seçmektir. Asıl hedefimiz 2 yıl sonra iş kurma hedefi olan bir insanı şu anda seçmektense 6 ay sonra işini kuracak bir kişi seçtiğimiz takdirde bu kişi bu fırsattan faydalanmış olacaktır. Bu protokolümüz inşallah hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.  

Yapılan protokol hakkında bilgi veren MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, “İnşallah 500 insanımızı girişimcilik belgesini vermek için çalışmalarımızın ilkinin protokolünü imzalamış olduk. MÜSİAD olarak kurulduğumuz yıldan bu yana her sene girişimcilik ile ilgili bu tarz toplantılarımız oldu. Bu senenin başında İŞKUR ve KOSGEB desteklerinden faydalanma adına Batman’daki girişimcilerimizi belgelendirme ve bu anlamda da 500 kişilik bir eğitim programı, bu da yaklaşık 5 ay sürecek bir eğitim demektir. Biz şimdiye kadar yaklaşık 700’e kadar girişimcilik eğitimi verdik. Bununla beraber sayımız bini geçmiş olacak. MÜSİAD olarak burada eğitim görecek kişilere üyelerimiz nezdinde girişimcilik hayatlarından kesitler sunacaklar.” şeklinde konuştu.  

500 girişimciye eğitim vereceğini belirten eğitimci Şükrü Özalp, eğitim alacakların kendi işlerini kurma noktasında KOSGEB olarak üzerlerine düşecekleri yapacaklarını söyledi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı