Güncel

Batı Kendi Ahlaksızlığını Dizi Yoluyla Bizlere Entegre Etmeye Çalışıyor

Fırat Üniversitesinde düzenlenen tesettürün kadına kazandırdığı değer temalı seminerde, Batı’nın, kendi ahlaksızlığını dizilerle İslam toplumlarına aşılamaya çalıştığına dikkat çekildi.

Fırat Üniversitesinde düzenlenen  tesettürün kadına kazandırdığı değer  temalı seminerde, Batı’nın, kendi ahlaksızlığını dizilerle İslam toplumlarına aşılamaya çalıştığına dikkat çekildi.
 

Elazığ Fırat Üniversitesinde (FÜ) Rehber Öğrenci Topluluğu tarafından kız öğrencilere yönelik “tesettürün kadına kazandırdığı değer” temalı seminer düzenlendi.

Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sinevizyon gösterimiyle devam eden seminere Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Genel Koordinatörü ve Nisanur dergisi yazarlarından Aynur Sülün konuşmacı olarak katıldı.

Batı’nın kadına verdiği sözde hakların, kadını sömürmek ve küçümsemek için olduğunu belirten Sülün, kadınların meta haline getirilmeye çalışıldığını söyledi.

Sülün, “Batı’nın kadına verdiği haklar, kadını sömürmek ve kadını küçümsemek içindir. Kadını sömürürken onun tabiatını bozdular. Amaçları kadını kendisinde var olan değerlerden soyutlamaktır. Kadını kendi değerlerinden uzaklaştırmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Tek amaçları kadını ticari bir meta haline çevirmek. Kendi ahlaksızlıklarını dizilerle bizlere aşılamaya çalışıyorlar. Medya aracılığı, eğitim sistemi yolu ile bize kendi hayat nizamlarını aşılamaya çalışıyorlar.” dedi.

“Batı, annelerden anneliği çaldı”

İslam toplumlarında kadınların kendi fıtratlarından uzaklaştırılmaya çalışıldığını anlatan Sülün, “Kadın, İslam toplumlarında ne zaman sömürülmeye başladı? İslam toplumları sömürgeleştirilmeye başlandığı zaman. Kadın, İslam toplumlarında da kendi fıtratından uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Batı, annelerden anneliği çaldı, bununla birlikte kadını bir metaa çevirdi. Bugün Batılı kadın kadar sömürülen, ezilen başka kadınlar yoktur.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı