Gap

Baskında 5 ton esrar ve mini cephane ele geçirildi

Diyarbakır’da uyuşturucuya yönelik yapılan baskında 5 ton esrar, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde birçok mühimmat, 5 ton 184 kilo esrar ve 133 tabancanın ele geçirildiği baskınlarda14 kişi gözaltına alındı.  

Baskınlarla ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, aralarından PKK üyeliğinden arama kaydı olan 1 kişin de bulunduğu toplam 14 zanlı hakkında adli işlem başlatılarak   gözaltına alındığı belirtildi.

Valilik açıklamasında ele geçirilen  malzemeler şu şekilde sıralandı:

“2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet Keskin nişancı silahı monte hamili, 131 adet tabanca ile 138 adet av tüfeği fişeği, 30 adet içlik, 23 adet bere, 70 kilo Amonyum Nitrat, 10 kilo Amonyum Sülfat, 2 adet bilgisayar kasası, 1 adet flaş bellek, 2 adet hafıza kartı ile çok sayıda örgütsel doküman ile tıbbi malzeme ele geçirilmiş olup, söz konusu   malzemelere el konulmuştur.”.

Açıklamada ayrıca, “Narko-terörizmle mücadele kapsamında da; 5 bin  27 kilo toz esrar, 157 kilo kubar esrar maddesi ele geçirilmiş olup, söz konusu uyuşturucu Cumhuriyet Savcısının talimatı gereğince, muhafaza altına alınmıştır.” İfadelerine yer verildi. 
Editör  : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu