Spor

Başkan Aziz Yıldırım Bu Defa Başkan Oldu

​Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 19 senelik başkanlık görevinde tüm başkanlardan daha çok disiplin cezası verildi. Yıldırım’ın bu zamanda ödediği para cezası ise tam 743 bin TL oldu.

Fenerbahçe’nin 1998 senesinden beri başkanlığını yapan Aziz Yıldırım 19 senelik başkanlık zamanında tüm kulüp başkanlarından çok disiplin cezası aldı.

15 Şubat 1998 günü rakibi Vefa Küçük’ten bir oyun çok alarak başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım son 10 senesin de sanki ceza rekortmeni gibi oldu.

ALDIĞI CEZALAR

Son senelerde almış olduğu cezaları çoğaltan Aziz Yıldırım, geçen sezon Türkiye Kupası finalinden sonra da 8 ay ceza almış fakat bu ceza Tahkim Kurulu tarafından 2 aya indirilmişti.

Geçtiğimiz günde aldığı 6 ay 15 günlük cezası da 4 ay 15 güne indirilen Aziz Yıldırım, ayrıca 3 ay daha ceza aldı. Aziz Yıldırım böylece başkanlık sürecinin yaklaşık 4’te birini cezalı geçirmiş olacak.

743 BİN TL PARA CEZASI ALDI

Aziz Yıldırım aldığı son cezalarla birlikte başkanlık süresi boyunca tam 1847 gün ceza almış olacak. 

Yaklaşık olarak 7000 bin gündür Fenerbahçe Başkanlığı yapan Aziz Yıldırım’ın TFF’den almış olduğu toplam para cezası ise 743 bin 500 TL

EN AĞIR CEZASI 2006-07 SEZONUNDA

Aziz Yıldırım’ın başkanlık süreci boyunca aldığı en ağır ceza ise 2006-2007 sezon sonunda gerçekleşti. 

Aziz Yıldırım 1 Mayıs 2007’de hakeme ağır şekilde hakaret yapmak ve olayı devam ettirmek gerekçesiyle 1 sene hak mahrumiyeti ve 20 bin TL para cezası aldı.

Aziz Yıldırım aynı sezon, TFF mensupların küçük düşüren ve hedef gösteren açıklaması gerekçesiyle de 1 sene hak mahrumiyeti cezası almış fakat bu ceza Tahkim Kurulu tarafından 5 ay + 20 bin TL para cezası olarak çevrilmişti.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı