Gap

Başkan Ayhan’a Tuğgeneralden Teşekkür Plaketi

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde nöbet değişime giderken devrilen araçta şehit  olan Mehmetçikleri arama çalışmaları için belediye  araçlarını seferber etmekle  kalmayıp  bizzat kendisi de katılan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Başkan Ayhan’ın destekleri ve duyarlılığından dolayı kendisini makamında ziyaret eden 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Başkana teşekkür ederek plaket takdim etti. Tuğgeneralin ziyaretine 3.Hudut Tabur Komutanı Piyade Albay Cengiz Hüner ve Akçakale 2.Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ufuk Küçük de eşlik etti. Her zaman askerlerimizin yanında olduğunu ve her an desteklerini sürdüreceğini belirten Başkan Abdülhakim Ayhan, vatanı korumak pahasına canlarını siper eden şehitlerimize de Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletimize baş sağlığı dileklerini iletti.

Başkan Ayhan, “Tüm Mehmetçiklerimiz bizim evlatlarımız. Duşlarımız onlarla. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

Akçakale’de 2’nci Hudut Tabur Komutanlığına bağlı 4’ncü bölükten nöbet değişimi için Yeşiltepe Karakolu’na giden 4 askerin içerisinde bulunduğu ZPT aracı, bölgedeki sağanak yağış nedeniyle Koçar Deresi’nin taşması sonucu devrilmişti. Haberi alır almaz belediyenin tüm araçlarını arama-kurtarma çalışması için seferber eden Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ekiplerin başından bir an olsun ayrılmayarak arama çalışmalarına bizzat katılmış ve 12 saat sonunda askerlerimize ulaşılmıştı.

Editör: Ramazan CENGİZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu