Güncel

Başbakan, Önemli Olan Saldırının Arkasındakiler

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübüne saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanmasını değerlendiren Başbakan Yıldırım, “Önemli olan bunun arkasındaki iradenin, güçlerin her kimse ortaya çıkarılmasıdır.” dedi.Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilere İstanbul Ortaköy’deki gece kulübüne saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yakalana saldırganın şu an sorgusunu devam ettiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Bununla ilgili bir çok detay var ama sorgulama aşamasında olduğu için bu kadarını söylemekle yetiniyorum. Zamanla gelişmeler hakkında bilgiler kamuoyuna verilecektir. Önemli olan yapılan bu alçak saldırının faillerinin yakalanmasıdır, bunun arkasındaki iradenin, güçlerin her kimse ortaya çıkarılmasıdır.”

Anayasa değişikliği teklifine yönelik sorulan soruya ise Başbakan Yıldırım, “Bu MHP ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bir değişikliktir. Birinci turda sonucu ne ise ikinci turda da olur. Referandum konusunda bizim hiç bir tereddüdümüz yok. Meclisten anayasa ikinci turda da geçecek ve referanduma gideceğiz. Millete en güzel şekilde anlatacağız ondan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Erken seçimi gündeme getirerek ülkedeki istikrar konusunda tereddüt oluşturmaya gerek yok. Vatandaşlarımız, iş adamlarımız planlarını yapsınlar yatırım planlarını ertelemesinler. İstikrar devam ediyor. Türkiye ekonomi alanında, istihdam alanında ve kalkınma, büyüme alanında gerekli adımları kararlılıkla atmaya devam edecek” diye yanıtladı. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu