Güncel

Başbakan’dan Olay Açıklama; ABD ve Rusya Sokak Kabadayıları Gibi Kavga Ediyorlar

Başbakan’dan Olay Açıklama; ABD ve Rusya sokak kabadayıları gibi kavga ediyorlar Başbakan Binali Yıldırım, ABD ile Rusya arasındaki ‘füze’ restleşmesine ilişkin, “Tweet atarak birbirlerini tehdit ediyorlar. Sokak kabadayıları gibi kavga ediyorlar.” dedi.

Ankara’da düzenlenen 21’inci Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD ile Rusya arasındaki ‘füze’ restleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 Yıldırım, “Zaman, rekabet zamanı değildir. Zaman, bölgede yaraları sarma zamanıdır, bir araya gelme, ‘Sen daha güçlüsün, ben daha güçlüyüm’ kavgasını bir kenara bırakma zamanıdır. El ele vererek gerçekten Suriye’nin de Irak’ın da toprak bütünlüğünü sağlayarak terör örgütleriyle çifte standart yapmadan, terör örgütleri arasında sıralama yapmadan topyekün mücadele zamanıdır. Biz Türkiye olarak bunu yapıyoruz.” dedi.

Yıldırım, şunları söyledi: “Özellikle ellerinde büyük güç bulunan ülkeler, BM’nin daimi temsilcileri, bugünlerde çok daha büyük sorumluluk altındalar. Yaptıkları ne? Tweet atarak birbirlerini tehdit ediyorlar. Kardeşim dünyanın, bölgenin geleceğin sizin karşılıklı atışmanıza milyonlarca insanın yok olmasına seyirci mi kalacak? Efendim ‘Benim daha iyi füzem var.’ Yok öbürü diyor ‘benim daha iyi füzem var. Gönder bakalım. Göndermezsen şöyle olur.’ Sokak kavgası. Sokak kabadayıları gibi kavga ediyorlar.”

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı