Güncel

Başbakan Binali Yıldırım Saldırıyla Alakalı Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım Kahramanmaraş’ta Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde Kayseri’deki saldıryla alakalı konuşma yaptı

Başbakan Binali Yıldırım Kahramanmaraş’ta Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada, Kayseri’deki saldırıya ilişkin , “Hiç bir alçak kanlı örgütün kutsalı yoktur, inancı yoktur. Onların işi adam öldürmektir, kan dökmektir. İnsanlara, ülkelere zarar vermektir.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Kahramanmaraş’ta Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuştu. Kayseri’de 13 askeri hayatını kaybettiği bombalı araç saldırısına değinen Yıldırım, “Bugün Kayseri’de alçak terör yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu milleti hiç bir alçak terör örgütü yıldıramaz. Maalesef bu saat erken saatlerde Kayseri’de şehre hafta sonu izni için çıkan askerlerimize canlı bomba ile pusu kuruldu. Patlatıldı. Şehitlerimiz, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Kahramanmaraş’tan sesleniyorum. Terörle korkutmak isteyenlere, terörle yıldırmayı düşünenlere, terörle masum çocukları, günahsız insanları hedef alarak bize istikamet vermeye ayar vermeye çalışanlar, bu millet korkmaz. Bu millet pes etmez.”

“Biz sırtımızı dağa değil millete yaslıyoruz”

“Hiç bir alçak kanlı örgütün kutsalı yoktur, inancı yoktur. Onların işi adam öldürmektir, kan dökmektir. İnsanlara, ülkelere zarar vermektir.” diyen Yıldırım, şöyle konuştu.

“Türkiye bunları iyi tanır. 40 yıldır biz bu mücadeleyi yapıyoruz. 40 yıldır dost bildiğimiz insanlara diyoruz ki, bunların sırtını sıvazlamayı bırakın. Bunlar bir gün gelir sizi de vururlar. Teröre asla geçit vermeyeceğiz. Terörle mücadeleden zerre kadar sapmayacağız. Elbette dik duracağız, çünkü biz sırtımızı dağa değil, sırtımızı millete yaslıyoruz. Alçaklar ancak pusu kurabilirler ama, bu milleti asla yıldıramazlar. Bu alçakların tümüyle, milletimizle omuz omuza bir olarak beraber olarak her türlü şer odakları yok etmeye hazırız. Biz alçakların önünde eğilmeyiz. Hayatın normal akışını devam ettireceğiz. Teröristleri cesaretlendirmeyeceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı